Görüş Bildir

Android İçin Yeni Tehlike: PowerOffHijack

Anasayfa > Gündem

Yeni bir malware, Andorid kullanıcısının telefonunu kapattığını zannetmesini sağlayarak cihazı kullanmaya ve bilgileri ele geçirmeye devam ediyor.

Android işletim sistemli akıllı telefonlar bir kez daha ciddi bir tehlike ile daha karşı karşıya. Yeni bir malware Android kullanıcılarının cihazları için hem büyük bir tehlike arz ediyor, hem de şahsi bilgilerinin güvenliğini ortadan kaldırıyor. Dünya çapında yayılmaya devam eden bu malware yazılımın adı ise PowerOffHijack.

AVG'nin raporuna göre hızla yayılmakta olan PowerOffHijack adlı malware güvenilmez birden fazla Android uygulaması üzerinden bulaşıyor. Şimdiye kadar 10 binden fazla sisteme bulaştığı belirtilen PowerOffHijack telefon kullanıcısına büyük bir oyun oynuyor. Android'li cihaz sahibi telefonunu kapatıyor ancak kötü niyetli yazılım sistemin kapanmasına izin vermiyor.

Söylenene göre cihazın kapandığını zannetmenize sebep olan siyah bir ekran ortaya çıkıyor ancak Android çalışmaya devam ediyor. Bu esnada telefonunuzdaki her türlü bilgiye erişilebiliniyor, kopyalama yapılıyor ve hatta siz fark etmeden cihazınız başka numaralara arama yapıyor. Malware'in daha çok üçüncül parti uygulama dükkanlarından bulaştığı da not düşülürken, Android Lollipop sürümünün tehlikede olmadığı ekleniyor.

Bir başka deyiş ile Android 5.0 Lollipop öncesi bir sürüme sahipseniz ve başka uygulama dükkanları kullanıyorsanız çok dikkatli olmanız gerekiyor! 

PowerOffHijack'in kaynağının ise Çin olduğu belirtilmiş.

  • ShiftDelete
Kaynak: http://shiftdelete.net/android-icin-b...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Özcan Sevinç

Telefonu kapattığını zannetmek nasıl bişey lan ben kapatınca bataryayıda söküyom ki beni hacklemezler amk hacklesede bi sikim yok zaten :) fakirik biz bildği... Devamını Gör

onedemiyoki

Google Play dışından indirmeyin apk filan zaten bu tür vürüsler genel de hile programlarının içine konuyor.Play de de dandik uygulamalardan kaçının özellikle... Devamını Gör

Mario Auditore

bunlar hep büyük şirketlerin bizim bilgilerimizi çalmak için yaptığı oyunlar farkındayız biz siz gerizekalı apple gibi şirketler bizi kandırabileceğinizi san... Devamını Gör