Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Android İçin Real Basketball

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

Android İçin Real Basketball

Android İçin Real Basketball

Android işletim sistemi ile birlikte telefonlarımız birçok konuda üstün özelliklere sahip olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kuşkusuz oyunlar için geçerlidir. Android işletim sistemi üzerine geliştirilen oyunlarla birlikte artık zamanımızı en iyi şekilde değerlendirebiliyoruz. Görsel ve kurgu bakımından harika oyunlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz ve bunların çoğuna ücretsiz sahip olabiliyoruz. Bu oyunlardan birisi de Real Basketball. Spora merakınız varsa ve bu merak özellikle basketbol ağırlıklıysa Real Basketball tam size göre bir oyun.

Google Play Store üzerinden ücretsiz sahip olabileceğiniz bu oyun ile keyifli basketbol oyununa sahip olabilirsiniz. Basket atmaya odaklı olarak oynanan bu oyun birçok eklentisi ile de farklılaşabiliyor. Kimi zaman da karşımızdaki topları bloklamak için çabalayacağız. Gelin oyunun inceliklerine ve özelliklerine bir değinelim.

Real Basketball Genel Özellikleri

Oyuna başladığımız zaman karşımıza çıkan ekranı inceleyerek özelliklere başlayalım. Üst kısımda profilimiz bulunmaktadır. Burada oyuncu ayarlarından seçebileceğimiz avatarımız, kullanıcı adımız ve MP puanımız yer almaktadır. MP puanı top, kıyafet, harita ve online oyun için bize gerekmekte olan oyun puanıdır. Real Basketball , tekli ve çoklu mod olmak üzere iki ana başlığa ayrılmaktadır. Tekli mod üzerinden 4 adet ücretsiz iki adet ücretli oyuna ulaşabiliyoruz. Bu oyunlara daha sonra tekrar döneceğiz. Ayrıca zevkimize uygun modu seçtikten sonra zor ve kolay olarak iki şekilde oyunu oynayabilmekteyiz.

Çoklu bölüme bir göz attığımız zaman, burada online olarak başka insanlar ile rekabete tutuşabiliyoruz. 250 – 500 ve katları olarak puanımızla oyuna katılabiliyor ve kazanırsak puanımızı katlayabiliyoruz. Örneğin 250 MP’lik odaya girdiğimiz zaman 250 puanımız eksilmekte ve müsabakayı kazanırsak 450 puan kazanmaktayız. Net kazancımız ise 200 MP olmaktadır. Kısaca oyun bir bahis olarak da düşünülebilir.

Oyun içine bir göz attığımızda, herhangi bir modda oyuna başladığımız zaman o moda uygun olarak çalışmamız gerekmektedir. Şut çekmek ise oldukça basit. Eğer direkt atış yapmak istiyorsak potaya dik olarak parmağımızı aşağıdan yukarıya doğru ittirmemiz gerekmektedir. Ayrıca bu durumda önemli olan bir husus ise güç barıdır. Kolay mod da oyunu oynuyorsanız sol altta bulunan güç barı sayesinde en uygun güce ulaştığınız zaman atış yapabilmeniz daha da kolaylaşacaktır. Zor mod da ise bu güç barı bulunmamakta, tamamen sizin yeteneğinize bağlıdır. Atışınızı panya üzerinden yapmak istiyorsanız eğer, potaya göre parmağınızın gidişatını ayarlamalısınız.

Oyunda kazandıklarınızı, rekorunuzu katlamanız için birkaç ekstra özellik yer almaktadır. Öncelikle her atışınız size 2 puan kazandırmaktadır. Fakat bu atışlardaki puanlarınızı da arttırmanız mümkündür. “Deliksiz Atış ” yaptığınız takdirde 2 değil 4 puan kazanacaksınız. Ayrıca art arda yapacağınız 3 atışınız da başarılı olursa, potanız alevlenmektedir. Bu da sizin 2x puan toplamanız anlamına geliyor. Bir atış kaçırdığınızda ise ateş ortadan kalkmakta, bir dahaki seriyi tamamladığınızda tekrardan aktif olmaktadır.

Bir diğer puanınızı katlama şekli de bulunan bardır. Real Basketball oyunu nda yer alan bar ile kademe kademe 2x, 3x, 4x ve 3lü atışlarda 10x puan kazanabilme imkanınız bulunmaktadır. Son olarak ise panyada bulunan simgelerden puan kazanabilirsiniz. bunlar 2x, 4x,6x’dir. Ayrıca oynadığınız moda göre zaman ve fazladan bir atış kazanma imkanınız bulunmaktadır.

Real Basketball Tekli Oyun

Tekli oyun bölümünde 6 adet mod ile karşı karşıya gelmekteyiz. Bunların ilk dördü ücretsiz olarak oynanırken, ikisine sahip olmanız için ücret ödemeniz gerekmektedir. Ücretsiz modlar “ Turnuva “, “ Sonuna Kadar “, “ Zamana Karşı ” ve “ Tek Top “dur. Ücretli modlar ise “ All Stars ” ve “ Blok “dur. Ücretsiz modları incelemek gerekirse, Turnuva modunda amacınız her düzeyde belirlenen sınıra ulaşmaktır. İlk olarak 10 puan daha sonra 50, 130, 360 diye giden sınırları geçerek seviye atlıyorsunuz. Bu yüzden her seviyede olabildiğince çok puan toplamalısınız.

“Sonuna Kadar” modunda, size 5 adet kaçırma hakkı verilmektedir. Buna göre en çok puanı toplamalısınız. Bu bölümde özel olarak panyadan ekstra top gelmektedir. “Zamana Karşı” modunda ise 1.30 dakikada olabildiğince puan kazanmalısınız. Bu sayede rekorunuzu geliştirebilirsiniz. Ayrıca panyadan kazanacağınız zaman ekstraları da işinize yarayacaktır. Son olarak “Tek Top” modunda ise adından da anlaşılacağı gibi elinizde tek bir top bulunmaktadır. Şut kaçırmadan olabildiğince fazla puan yapmaya çalışmalısınız.

Real Basketball Çoklu Oyun

Oyunu diğer oyunlardan ayıran en büyük özelliklerden birisi de online olarak oyna nabilmesidir. Çoklu moda girdiğiniz zaman karşınıza odalar çıkacaktır. Bu odalar 250 MP, 500 MP, 1000 MP diye gitmektedir. Bu odalardan dilediğiniz birine girip oyuna başlayabilirsiniz. Fakat oyuna başlamadan önce söylenen miktarda MP ‘niz eksilmektedir. Oyuna başladığınız zaman 60 saniyeniz bulunmakta. Aynı anda rakibiniz ile oyuna başlamaktasınız. 1 dakika içinde en çok puanı toplayan oyundan galip gelmektedir. Bomba ekstrası da bulunan çoklu mod ile bomba ekstrasını panyadan aldığınız zaman karşı oyuncuya zarar vermektesiniz.

Çoklu modda galip gelebilmeniz için olabildiğince doğru atışlar yapmalısınız. Art arda yapacağınız atışlar ve bu atışların deliksiz girmesi size oldukça çok fayda sağlayacaktır. Bu konuya özen gösterip kendinizi atış atmak konusunda geliştirmelisiniz.

Real Basketball Başarılar ve Mağaza

Oyunda bulunan “Başarılar” kısmı, sizin için puan toplama kapısı ve görev bölgesidir. Her seviyede 15 görev bulunmaktadır. Bu görevlere örnek vermek gerekirsek - Tek Top modunda 100 puan yap - - Çoklu Modda Başlangıç Seviyesine Katıl - şeklinde olmaktadır. Bu görevleri yaptıkça MP kazanıyorsunuz ve oyunda MP kazanmanız için tek yapılması gereken de budur. Ayrıca MP satın da alabilirsiniz.

Mağaza kısmında ise forma, top, harita ve tip özelliklerinizi değiştirebiliyorsunuz. Formalara bakarsak, dört beş adet ücretsiz forma bulunmakta. Ayrıca 6-7 MP forması bulunuyor. Bunlar daha şık ve daha cezbedici formalar olduğu için MP ile satın alınıyor. Top bakımından da 2-3 adet ücretsiz top bulunurken, özellikle 10.000 ve üzeri toplar ekstra özellikler sağlamaktadır. 10.000 puan yapmanız sizin işinize yarayabilir. Harita olarak da güzel haritalar bulunmakta. Kimisi sokak basketboluna uygun iken, kimisi de salonda yer almaktadır.

Oyunu google play store üzerinden ücretsiz indirmek için:

Oyun hakkında yapılmış trailer…

Bir önceki makalemizde Android için Hill Climb Racing başlığı altında; Hill Climb Racing Hileleleri, Hill Climb Racing İncelemesi ve Hill Climb Racing İndir konularına değindik. Bu konular hakkında detaylı bilgiler verdik.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidDeepMindGoogleoyun
Görüş Bildir