Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Android İçin Hill Climb Racing

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Android İçin Hill Climb Racing

Android İçin Hill Climb Racing

Android üzerinden geliştirilen oyunlar her geçen gün artmakta. Son zamanlarda en çok beğenilen android oyunlarından birisi de Hill Climb Ricing olmaktadır. Yarış deneyimini en eğlenceli şekilde oyunseverlere aktaran bu oyun Fingersoft yapımcılığında piyasaya sunulmuştur. Programlama aşamasında Toni Fingerroos ve Teenu Narhi’nin ortak çalıştığı görülmektedir. Gelin bu keyifli araba oyunu “ Hill Climb Ricing ” i yakından tanıyalım.

Google play store üzerinden ücretsiz olarak sunulan oyun, çoğu telefonda hiçbir sorun yaratmadan oynayabileceğiniz özelliklere sahip. 11mb gibi küçük bir boyuta sahip olan oyun, android sürümünün 2.2 ve üzeri olduğu telefon ve tabletlerde sorunsuz çalışmaktadır. Şu an ki versiyonu 1.8.1 olan Hill Climb Ricing , oyunseverler ve otoriteler tarafından tam not almıştır.

Oyunun biraz içini tanımak gerekirse, oyuna ilk defa başladığımızda elimizde olan araba “Jeep” modelidir. Daha sonra yarış sırasındaki paraları toplayarak, Motocross Bike, Monster Truck, Quad Bike, Race Car, Super Dieser 4×4, Rally Car, Tank, Snow Mobile, Truck modellerini de alabilirsiniz. Haritalar olarak da ilk olarak Countryside haritasında yarışa başlamaktayız. Bu olayları yavaş yavaş sizlere anlatalım…

Oyunun Kontrolü

Hill Clim Racing oyunu na başladığınız zaman biraz da olsa sıkıntı çekebilirsiniz. Çünkü oyun normal yarış oyunlarına pek benzememektedir. Oyunda iki adet pedal bulunur. Birisi ileriye gitmek için birisi geriye gitmek için. Sol tarafta bulunan pedal ile geriye doğru gidebilirsiniz. Aynı şekilde bu pedal zıplayışlarda ön tekerleği aşağıya doğru itmeyi sağlamakta ve böylece düşüşünüzü en iyi şekilde yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Sağ pedal ise ileriye doğru gitmenizi sağlamaktadır. Ayrıca aracınızın ön kısmını kaldırmaya da yaramaktadır. Bu iki pedal sayesinde düzlükleri ve tepeleri en iyi şekilde geçmeye çalışmalısınız.

Oyunun kontrolündeki bir diğer önemli olay yakıttır. Haritaların belirli yerlerinde bulunan yakıtlar sizin işiniz oldukça çok yaramaktadır. Çünkü zaman ilerledikçe aracınızın yakıtı bitmektedir. Daha ileriye gitmek istiyorsanız yakıtınız bitmeden yakıtınızı doldurmalısınız. Ayrıca yerde bulunan paraları da toplamanız gerekmektedir. Bu paralar yeni araçlar, haritalar açmanızı sağlarken aracınızı geliştirme olanağı da tanımaktadır.

Aracınızı sürerken para kazanmak istiyorsanız “jumping ” denilen olaya özen göstermelisiniz. Tepelere çıkarken hızlı bir çıkış ile oldukça yukarılara gidebilirsiniz. Böylece oldukça yüksek derecede para toplayabilirsiniz. Aynı şekilde “ flip ” yaparak da yani aracınızı döndürerek de 1000 para toplamanız mümkündür. Oyunda son olarak belirteceğimiz husus ise, leveldir. Her haritada belirli bir metreyi geçince bir sonraki levele atlamış oluyorsunuz. Her level atlayışınızda belirli bir puan kazanıyorsunuz. Ve art arda atlayışlarda bu puan katlanıyor.

Hill Climb Racing Araçları

Oyunun en önemli olayı kuşkusuz araçlardır. Toplamda 10 adet araç seçeneği bulunan oyundaki araçların isimleri Jeep, Motocross Bike, Monster Truck, Quad Bike, Race Car, Super Dieser 4×4, Rally Car, Tank, Snow Mobile, Truck’dir. Bu araçlar arasında ücretsiz olarak Jeep aracına sahip olmaktasınız. Diğer araçlara sahip olabilmek için kazandığınız paraları harcamalısınız. Aynı zamanda Jeep en zayıf araçtır. Diğer araçlara göz attığımızda hepsinin kendine özgü yetenekleri bulunmaktadır.

1.000.000 puana alabileceğimiz Truck, geliştirmelerini yapmadan önce Jeep kadar zayıf bir araçtır. Fakat bu aracı geliştirmeye başladığınızda yepyeni bir araç görüyorsunuz sanki. Çünkü tüm gelişmeleri yapılınca Truck, Hill Climb Racing ‘in en kuvvetli aracı çıkıyor. Rampaları rahatlıkla çıkabilirken, yakıt tüketimi oldukça azalıyor. Bu aracın dışında tavsiye ettiğimiz bir diğer araç ise Rally Car’dır. oyundaki en iyi araçlardan birisi olarak görülen bu araç hız konusunda bize harika sonuçlar veriyor. Truck da olduğu gibi bu aracın da geliştirmelerini tamamlarsanız binlerce metreyi anında geçebileceksiniz. Ayrıca rampa çıkışları da oldukça kuvvetli olacaktır. Bu aracın olumsuz bir yanı kuşkusuz küçük tepelerde hızlı dönmeler yaratmasıdır. Kontrolünüzü sağlam yaparsanız puanlarınız ve rekorlarınız çok yüksek olur. Bu aracın da fiyatı 750.000 olmaktadır. Diğer araçlar ise bu araçların gölgesinde kalıyor diyebilirim.

Araçlar için hazırlanmış geliştirmeler ise her araca göre farklılık gösteriyor. Nitekim Rally Car için yakıt upgrade 10 basamaktan oluşurken Truck için 20 basamaktan oluşmaktadır. Her upgrade için de puan ödemeniz gerekmektedir. Araçlarınız için hayat taşı diyebileceğimiz bu upgradeleri kesinlikle uygulamayı unutmayın.

Hill Climb Ricing Haritaları

Araçlardan sonra en çok dikkat edilmesi gereken ise kuşkusuz haritalardır. Çünkü haritalar arasında büyük farklılıklar görülmektedir. 11 adet haritadan ilk olarak CountrySide ile başlamaktayız. Yine puanlarımızla yeni haritalar açabiliyoruz. Bu haritalar Desert, Arctic, Highway, Cave, Moon, Mars, Alien Planet, Arctic Cave, Forest ve Mountain’dir. Bu haritalar arasında göze çarpan iki harita ise kuşkusuz Moon ve Highway’dir. Moon haritasının en önemli özelliği rampalarının çok olması ve buna bağlı olarak yükseklere çıkabilme imkanı. Böylece puanlarınızı çok hızlı toplayabilirsiniz. Highway haritasına gelince, bu harita da düzlüğü bol olan bir haritadır. Böylece bölümleri geçerek ve yerdeki puanları toplayarak hızlıca yükselebilirsiniz.

Oyunu google play store üzerinde bulabilir ve indirebilirsiniz.

Bir önceki makalemizde Android için Xtreme Wheels başlığı altında; Xtreme Wheels Android Oyna, Xtreme Wheels Hileleri ve Xtreme Wheels İndir konularına değindik. Bu konular hakkında detaylı bilgiler verdik.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidDeepMindGoogleolayoyun
Görüş Bildir