Amy Winehouse Vakfı'ndan Yalnızca Kadın Bağımlılara Özel Bir Rehabilitasyon Merkezi

 > 
59PAYLAŞIM

Sanatçının ölümünden sonra anısını yaşatmak için kurulan Amy Winehouse Vakfı, şimdilerde yayılan haberlere göre sadece alkol ve uyuşturucu bağımlısı kadınların tedavi edildiği bir rehabilitasyon merkezi açtı.

Yalnızca kadın bağımlılar için açılan rehabilitasyon merkezi ile ilgili Huffingtonpost'un derlediği haberi, sizler için düzenledik.

Haberin Tamamı İçin:

Amy'nin "Rehab" şarkısı şimdi daha büyük bir anlam kazandı!

Amy's Place olarak adlandırılan bu merkez, rehabilitasyon programını tamamlamış kişilerin dışarıdaki hayata uyum sürecinde gereken her şeyi sağlıyor.

The Guardian'a göre, Amy's Place İngiltere'de kadınlara özgü iyileştirme seçeneklerinin bulunmamasından etkilenerek böyle bir yer açmayı plandı.

Rehabilitasyon merkezinin 18-30 yaş aralığındaki 16 kadına kapılarını açması ve erkeklerden daha "karmaşık" özel ihtiyaçlara sahip olan kadınların bu ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

Yaklaşık altı tane kadınlara özgü rehabilitasyon merkezi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Londra'da yer alıyor. Fakat sadece 4 yatak bulunan bu merkezde altı aylık bir bekleme listesi yer alıyor.

Amy's Place'in düzene girmesi için çok sayıda genç anneye, yaşlı kişilere, şiddet mağdurlarına yardımcı olan Centra Care and Support'un da desteği alındı.

Amy's Place, alkol ve uyuşturucu bağımlısı kadınlara 3 aylık bir rehabilitasyon programı sunacak ve buradaki kadınların geçici olarak orada konaklamasına izin verecek. 3 aylık program içerisinde yoga gibi sağlıklı yaşam faaliyetlerinin yanı sıra, bağımlılığın tekrarlamaması için gerekli şeyler de bulunuyor.

"Alkol ve uyuşturucu sorun değil, sorun olan temiz ve ayık kalabilmek."

blog.best4drugtest.com

Dominic Ruffy, The Guardian ile yaptığı röportajda;

"Tecrübelerimiz bize, geleneksel tedavi yöntemlerinin hemen sonrasındaki dönemin temiz ve ayık kalınan süre konusunda çok önemli olduğunu gösterdi. Bütün hastalarımıza dediğimiz gibi "Alkol ve uyuşturucu problem değil, problem olan temiz ve ayık kalabilmek."

dedi.

27 yaşındaki genç sanatçı alkol zehirlenmesinden ötürü 2011 yılı, temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Amy's Place ise 22 Ağustos tarihinde kapılarını açtı.

Amy'nin babası tarafından başlatılan bu proje, Amy Winehouse Vakfı'nın son girişimiydi. Gençleri müzik yoluyla kötü alışkanlıklardan vazgeçirmek ve onları topluma kazandırmak için çalıştılar.

Vakfın vekili olan Jane Winehouse;

Bütün engellerin arasında yeni başlangıçlar yapmak zordur. Fakat biz burada, genç kadınlara yeni bir başlangıç yapmaları için gereken desteği ve ihtiyaçları olan şeyleri sağlıyoruz."

dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir