Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Amasya'da Gençlerin İstihdamı İçin Proje Başlatıldı

0PAYLAŞIM

Amasya'da Gençlerin İstihdamı İçin Proje Başlatıldı

AMASYA Anadolu Ajansı - Amasya'da iş eforu piyasasının temenni ve arzları istikametinde kaliteli iş gücünün yetiştirilmesi emeliyle "Amasya Genç İstihdamı İçin Aralıksız Eğitim ve Mükemmeliyet Merkezi Projesi" başlatıldı.

Amasya Valiliği liderliğinde, Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği iş birliği ile gençlere mesleksel eğitim verilecek.

Vali Mustafa Masatlı, Minik Sanayi Sitesi'nde tertip edilen merasimde yaptığı konuşmada, proje ile gençlerin iş eforuna katılarak, ülke yapımına katkı sunacağına inandıklarını belirtti.

Ülkenin güçlü süreçlerden geçtiğini, kendilerinin de projeler üreterek ekonomiye katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Masatlı, şunları söyledi:

"Ülkemiz ve dünya güçlü bir salgın yarıyılından geçiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki hükümetimiz, ülke genelinde salgının yayılımını eksiltmek emeliyle aşinayı üzere eğitimden ticarete, ekonomiden sıhhate, çalışma yaşamından sosyal yaşama kadar bir hayli alanda bir dizi temkinler almıştır. Alınan tedbirlerin istihdama ve çalışma yaşamına pozitif anlamda çok ehemmiyetli tesirleri olmuştur. Bizler de bu tesirlere katkı sağlamak için projeler üretmeye ve çalışmalarımıza tüm eforumuz ve çabamızla devam ediyoruz."

Proje ile işsiz gençlere Amasya Ortak Kullanım Merkezi'nde teorik ve uygulamalı eğitimlerin verileceğini belirten Vali Masatlı, "Gençlerimize devamında Türkiye İş Müesseseyi İşbaşı Eğitim Programları kapsamında eğitimler vermek suretiyle hem sektörün gereksinimini karşılamayı hem de genç istihdamı sağlamayı tasarlıyoruz." dedi.

Konuşmanın ardından iş birliği protokolü imza atıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir