İstiklal Marşımızı Dünya Dinledi!

-

Olimpiyatlarda Gamze Bulut da Finale Kaldı

Olimpiyatlarda Gamze Bulut da Finale Kaldı

Londra Olimpiyatları'nda kadınlar 1500 metre yarı finalinde Milli Atlet Aslı Çakır Alptekin'in ardından ikinci seride koşan Gamze Bulut da grubunu 2. sırada tamamlayarak, adını finale yazdırdı. Seriyi Etiyopya'dan Abeba Aregawi ise 4.01.03'lük derecesiyle 1. sırda tamamladı.

Olimpiyat Stadı'nda gerçekleştirilen yarışlarda 12 rakibiyle koşan Gamze Bulut, 04.01.18'lik derecesiyle grubu 2. sırada bitirerek, finale kaldı.

Kadınlar 1500 metre final koşusu, yine Olimpiyat Stadı'nda 10 Ağustos Cuma Türkiye saati ile 22.55'te yapılacak. (Cihan Haber Ajansı) 3 saat önce.. [3849325]

Haberin Tamamı İçin:

Aslı ve Gamze Türkiye'yi finale taşıdı

Aslı ve Gamze Türkiye'yi finale taşıdı

Londra Olimpiyat Oyunları'nda atletizm kadınlar 1500 metre yarı final serilerinde Aslı Çakır Alptekin serisinde birinci, Gamze Bulut ise ikinci olarak finale yükseldi. Her iki sporcumuz da 10 Ağustos Cuma akşamı saat 22.55'de yapılacak final mücadelesinde olimpiyatlarda Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandırmak için mücadele edecek.

Olimpiyat Stadı'nda yapılan ve toplam 24 atletin katıldığı 1500 metre yarı finallerinde Üsküdar Belediyesi'nin Avrupa Şampiyonu başarılı sporcusu ve Türkiye'nin altın madalya umudu Aslı Çakır Alptekin, serisinde birinci olarak finale yükseldi.

Oldukça çekişmeli geçen yarı finalin ilk serisinde Aslı Çakır Alptekin, dünyaca ünlü rakipleri karşısında kıyasıya bir mücadele sergiledi. Son metrelere kadar heyecanın dorukta olduğu yarışta Alptekin baştan sona müthiş bir mücadele gösterdiği yarışta elde ettiği 4:05.11'lik derecesi ile yarışmayı birinci sırada tamamlayarak adını finale yazdırmayı başardı.

Bayanlar 1500 metre finaline çıkma başarısı gösteren Aslı Çakır Alptekin'i yarış sonrası telefonla arayan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, elde ettiği başarıdan dolayı kendisini kutladı ve final mücadelesinde de kendisinden madalya beklediğini ifade etti.

Yarı final serisinin ikinci ayağında ise bir diğer Türk atleti Gamze Bulut, Türkiye'ye ikinci mutluluğu yaşattı. Süratli geçen seride oldukça başarılı bir performans sergileyen Gamze Bulut, serisinde 4:01.18'lik derecesiyle ikinci olarak finale çıkmayı başardı.

Haberin Tamamı İçin:

Altın ve gümüş Türkiye'ye

Altın ve gümüş Türkiye'ye

2012 Londra Olimpiyat Oyunları kadınlar 1500 metre finalinde iki Türk atlet Aslı Çakı...

Haberin Tamamı İçin:

2012 Londra Olimpiyat Oyunları kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin birinci olarak altın madalya, Gamze Bulut da ikinci olarak gümüş madalya kazandı. İşte o tarihi yarış anı...

"Aslı Abla Arkandayım"

"Aslı Abla Arkandayım"

Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metre finalinde ilginç anlar yaşandı.

1500 metre finalinde yarışan Aslı Çakır Alptekin birinci ve Gamze Bulut ikinci olarak ülkemize çifte madalya sevinci yaşattılar.

Ama asıl yarışa damga vuran olay Gamze'nin çığlıklarıydı.

Haberin Tamamı İçin:

Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut Twitter'ı salladı!

Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut Twitter'ı salladı!

Londra 2012 Olimpiyatları'nda 1500 metre koşusunda Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut'un Türkiye'ye kazandırdıkları altın ve gümüş madalya dünyayla beraber sosyal medyada da damga vurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut'u arayarak başarılarından dolayı tebrik etti.

Londra Olimpiyatları'nda tarih yazan, Türkiye'nin gururu olan Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Türk sporculardan olimpiyatlarda tarihi başarı Türk sporculardan olimpiyatlarda tarihi başarı İlişkili haber için tıklayın Bulut, Türkiye'ye altın ve gümüş madalya kazandırdılar. Olimpiyatlar da Türkiye'ye çifte madalya sevinci yaşatan kızlarımız hakkında sosyal medyada kısa süre içerisinde adeta çığ gibi büyüyen sevgi mesajları ve tebrik mesajları verildi. İşte ünlü isimlerin Londra 2012'de Türkiye'ye altın madalya kazandıran Aslı Çakır Alptekin ve gümüş madalya kazandıran Gamze Bulut için attığı Twitler;

Hulya Avsar ‏@hulyavsar

Coooooook mutluyuuuuum coooooook gururluyuuuuuum

ayse ozyilmazel ‏@ayseozyilmazel

Tarih yazdin tariiihhhh #aslicakiralptekin

Sertab Erener ‏@sertaberener

oh be cok sevindim sahane :)) sajhanesiniz kizlaaaarrr:)))

Ceyhun Yılmaz ‏@ceyhunyilmaz

Hayatimda ilk kez Beni ağlatan ama kizmadığim kızlar oldu. HELAL OLSUN Madalyalar SİZE

Suat KILIÇ ‏@GSB_SuatKilic

Türkiye'nin Gururları Aslı Olimpiyat 1'ncisi Gamze Olimpiyat 2'ncisi.....

Bekir Bozdağ ‏@bybekirbozdag

Olimpiyatlarda aynı yarışta altın madalya alan Aslı Çakır Alptekin ile gümuş madalya kazanan Gamze Bulut'a tebrikler

Haberin Tamamı İçin:

Tarihi Koşu... Tarihe Koşu

Tarihi Koşu... Tarihe Koşu

Atletizmde Türk Olimpiyat tarihinde ilk altın madalya, gümüşle beraber geldi. Kadınlar 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalyanın sahibi oldu ve bu ikili unutulmayacak bir başarıya imza attı.

Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metre finalinde Türk atletler Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.

Olimpiyat Stadı'nda yapılan kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin 4:10.23'lük derecesiyle birinci olurken, Gamze Bulut da 4:10.40 ile ikinci sırayı elde etti.
Yarışın başlamasıyla birlikte Gamze Bulut ve Aslı Çakır Alptekin, öndeki grupta yer aldılar. Gamze Bulut, ilk 400 metreyi lider geçerken, Aslı Çakır Alptekin de ilk 5 içinde koştu.

Son tura da Gamze lider girdi. Son 300 metrede atağa kalkan Aslı Çakır Alptekin, liderliği ele geçirdi. Son düzlüğe de lider giren Aslı Çakır Alptekin, yarışın sonuna kadar liderliğini korudu. Gamze de ikinci sırada yarışı bitirince Türkiye olimpiyat oyunlarında 1500 metreyi iki madalyayla kapadı.
Yarışta üçüncülüğü Bahreynli Jamal Maryam Yusuf 4:10.74 ile elde etti.

Son Avrupa Şampiyonası'nda da Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut da gümüş madalya kazanmıştı. İki atlet, Avrupa Şampiyonası'ndaki başarılarını olimpiyatlarda da tekrarladı.

ATLETİZMDEKİ İLK ALTIN MADALYA!

Aslı Çakır Alptekin'in aldığı altın madalya Türkiye'nin olimpiyat oyunlarında atletizm dalındaki ilk altın madalyası oldu.

Atletizmde Türkiye daha önce 1948 Londra Olimpiyatları'nda 3 adım atlamada Ruhpi Sarıalp ve 2004 Atina Olimpiyatları'nda çekiç atmada Eşref Apak ile bronz, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda da 5 bin ve 10 bin metrede Elvan Abeylegesse ile 2 gümüş madalya kazanmıştı.
FENERBAHÇE'DEN KUTLAMA MESAJI
Fenerbahçe Kulübü, Londra Olimpiyatları'nda 1500 metre yarışını ilk sırada bitirerek altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve ikinci sırayı alarak gümüş madalya kazanan Gamze Bulut için kutlama mesajı yayımladı.
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ''Ülkemiz adına tarihi bir gün; tebrikler Aslı Çakır Alptekin, tebrikler Gamze Bulut'' denilirken, ''2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, 1500 metre finalinde altın ve gümüş madalyayı kazanma başarısı gösteren kızlarımızı yürekten kutluyor, Gamze Bulut'un ailemizin bir parçası olması nedeniyle ayrıca gurur duyuyoruz'' ifadeleri kullanıldı.

Haberin Tamamı İçin:

İstiklal Marşımızı Dünya Dinledi!

Londra Olimpiyatları 1500 metre kadınlar finalinde ülkemize çifte madalya getiren sporcularımız, düzenlenen törenin ardından madalyalarına kavuştu

Olimpiyat tarihinde Türkiye'ye bir ilki yaşatarak altın ve gümüş madalyaları ülkemize kazandıran Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut, düzenlenen törenin ardından madalyalarına kavuştu.
Madalya töreni sırasında göz yaşlarını tutamadığı görülen iki sporcumuz, İstiklal Marşı'nı ilk defa atletizmde tüm dünyaya dinletmiş oldu. Törende duygu dolu anlar yaşadığı gözlenen iki sporcumuz da törenin ardından basın mensuplarının ilgi odağı oldu.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Aslı Çakır Alptekin, "Akşamdan beri uyuyamadım. Bundan da hiç mutsuz değilim. Altın madalyayı alıp İstiklal Marşımız'ı dinlettiğim için çok mutluyum. Açılışı biz yaptık, gençlerin de bu yolda ilerleyeceğine eminim." ifadelerini kullandı.

Son olarak Türkiye'deki her ailenin çocuklarını spora yönlendirmelerini isteyerek, "Ülkemizde çok yetenekli sporcularmız var. Maddi manevi her türlü kolaylık artık sağlanıyor. Biz başardık, onlar neden başarmasın?" şeklinde görüşlerini belirtti.

Gamze Bulut ise açıklamasında, "Ben de aynı şekilde uyuyamadım. Türk halkının desteğini sonuna kadar hissettik. Son 50 metrede Aslı ablama başardığımızı söyledim. Çok sevindik tabii ki." şeklinde konuştu.

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN'İN MADALYA TÖRENİNİ, ANNESİ GÖZYAŞLARIYLA İZLEDİ

2012 Londra Olimpiyat Oyunları atletizm 1500 metre kadınlar final yarışında altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in memleketi Antalya'da büyük sevinç yaşandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAntalyaBaşbakanBekir BozdağFenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübüİstiklal MarşıRecep Tayyip ErdoğanTwitterÜsküdarkadınlarolay
Görüş Bildir