Suriye Altını Bombaladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Altın Fiyatları Obama Sonrası Dalgalanıyor

Altın Fiyatları Obama Sonrası Dalgalanıyor

Haftaya yüksekten başlayan ancak ardından karar değiştiren altın fiyatları düşüşünü hafta ortasında da sürdürüyor. Değerlenen borsalar karşısında güç kaybeden altının ons fiyatı 1.365 dolar civarında kararsız dalgalanıyor. Obama'nın Suriye oylamasını ertelemesi altında kayıp ve kazançları karıştırdı.

Haftaya hızlı bir çıkış yapan ancak aynı hızla geri vitese alan altın, düşüşe devam ediyor. 2 gün önce 1.385 doları aşan altın fiyatları hafta ortasına gelindiğinde 1.365 doların da altına gerilemiş durumda. ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye oylamasını erteleme kararı da altında kafa karışıklığını artırıyor. Altın düşüşün ardından kayıp-kazanç aralığında dalgalanmaya başladı.

ÇİN VE SURİYE ETKİSİ

Düşüşü destekleyen veriler ise Çin'den ilk olarak gelen olumlu ihracat verileri ve onu takip eden sanayi üretimi. Bu gelişmelerden destek alan ABD ve Avrupa borsaları değer kazanırken altın güç kaybetti. Öte yandan Suriye'ye yapılacak olası operasyon konusunda atılan geri adım da piyasalara yaradı.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Gram altın 89 TL Çeyrek altın 153.8 TL Yarım altın 304.7 TL (10.30 itibariyle)

aksam.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Suriye Altını Bombaladı

Suriye geriliminin azalması ile birlikte petrol ve dolarla birlikte altın da düştü. Altın son 3 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Suriye geriliminde savaşssız çözüm seçeneğinin ön plana çıkmasıyla birlikte uluslararası piyasalarda yaşanan hareketlilik altına da yansıdı.

Gerilimin bu hafta azalmasıyla birlikte dünya borsalarında yükseliş görülmüştü. Aynı zamanda dolar TL karşısında 2.0090 TL'ye kadar düşerken Brent petrol fiyatı da 117 dolardan 111 dolara kadar gerilemişti. Düşüş petrol ve dolar gibi altına da yansıdı.

Altın fiyatları bugün uluslararası piyasada ons başına 1365 dolara kadar düştü. En son bu seviyeleri 22 Ağustos'ta gören altın son 3 haftanın en düşük seviyesini gördü.

DÜŞÜŞ ABD İLE BAŞLADI SURİYE İLE HIZLANDI

Geçtiğimiz haftalarda 1430 dolara kadar çıkan altın önce geçen haftanın son günü ABD'den gelen zayıf istihdam verileriyle düşüşe geçmişti. ABD Merkez Bankası Fed'in gelen zayıf veriler üzerine varlık azaltımını erteleyeceği düşüncesinin piyasaya hakim olmasıyla altın düşmeye başladı. Suriye geriliminin de azalmasıyla altında düşüş hızlanmış oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAmerika Birleşik DevletleriBarack ObamaÇinMerkez BankasıSuriye
Görüş Bildir