Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alper Taş: Esas Sorumlu AKP

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Alper Taş: Esas Sorumlu AKP

Alper Taş: Esas Sorumlu AKP

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş'ın Reyhanlı'daki patlamayı değerlendirdi.

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş'ın Reyhanlı'daki patlamalarla ilgili olarak Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ndeki basın toplantısında yaptığı açıklamalar.

ÖDP: YENİ REYHANLI’LAR OLMASIN, SESİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, parti yöneticileriyle birlikte 13 Mayıs 2013 (bugün) 49 kişinin öldüğü patlamaların yaşandığı Reyhanlı’ya giderek, acılı ailelere başsağlığı diledi.

Taş, Hayat Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı yaparak Reyhanlı patlamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, MYK Üyeleri Önder İşleyen ve Dersim Gül, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Aknehir Belediye Başkanı Mehmet Mübarek, Hatay, Adana İl Başkanları ile İskenderun, Dörtyol, Samandağ ilçe başkanları ve Parti üyelerinden oluşan bir heyet Reyhanlı’da ziyarette bulundu.

Eş Genel Başkan Alper Taş, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında patlamanın esas sorumlusunun AKP olduğunu belirterek “Reyhanlı’da büyük bir acı yaşadık. Kaybettiğimiz insanlarımızın yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yeni Reyhanlı’lar olmasın, daha büyük acılar yaşanmasın diye buradayız, sesimizi yükselteceğiz’ dedi.

Sorumlu AKP’dir

Sürecin en başından itibaren ‘bu yangın hepimizi yakar, yangını körüklemeyin’ diye uyarılar yaptıklarını ancak AKP’nin bunu dinlemediği için bu tür acıların yaşandığını belirten Taş şunları kaydetti, “AKP, emperyalizmin aktif taşeronluğunu üstlenerek Suriye’deki iç savaşı derinleştirdi. ÖSO vb. iç savaş güçlerini para ve silah yardımı ile destekleyerek iç savaşı derinleştirdi. Ülkemiz Hatay’dan başlayarak iç savaş üssü, emperyalizmin kirli operasyon merkezi haline getirildi. Bunun sonucu olarak iç savaş ülkemiz içine taşındı. Reyhanlı’da yaşananlar bunu göstermektedir.”

Yeni Ölümlere İzin Vermeyelim

AKP’nin Suriye konusunda siyasal bir çözüm konusuna hiçbir zaman yaklaşmadığı askeri bir çözümü zorladığına dikkat çeken Taş, “Bu saldırı yeni bir askeri müdahalenin, bu doğrultuda askeri bir savaş koridorunun açılmasının gerekçesi haline getirilmeye çalışılıyor. Reyhanlı’nın boşaltılacağı, askeri bir koridora dönüştürüleceği yönündeki sorular ortada durmaktadır. Önümüzdeki günlerde her tür açık ve dolaylı müdahale karşısında daha büyük bir ses ve güçle emperyalistlerin ve taşeron görevi üstlenen AKP’nin karşısında duracağız. Ülkemizde ve bölgemizde barış için mücadelemizi yükselteceğiz.

Buradan bir kez daha söylüyoruz, Suriye’deki yangını körüklemeyin. Emperyalistler ve Türkiye’de dahil olmak üzere tüm yabancı güçler eline Suriye’den çekmeli, ülkemizin kirli operasyon merkezi olmasına son verilmelidir” dedi.

ÖDP heyeti, Reyhanlı’da patlamanın olduğu yere karanfil bırakarak patlamada yakınlarını kaybedenlere taziye ziyaretinde de bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaHatayReyhanlıSavaşSuriye
Görüş Bildir