Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Almanya Trenine Binmeyince Öldürüldükleri Ortaya Çıktı

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Almanya Trenine Binmeyince Öldürüldükleri Ortaya Çıktı | Star

Almanya Trenine Binmeyince Öldürüldükleri Ortaya Çıktı | Star

Paris’te öldürülen üç kadından biri olan PKK kurucularından Sakine Cansız’ın, saat 13.30’da Almanya’ya gitmek üzere bilet aldığı, ancak beklenen saatte Almanya’ya ulaşamaması üzerine cinayetin ortaya çıktığı öğrenildi.

Paris’te sadece Fransa’yı değil, Türkiye’yi de sarsan ve üç kadının hayatını kaybettiği suikastle ilgili detaylar yavaş yavaş netleşmeye başladı. Olayın faillerinin belirlenmesi amacıyla başlatılan soruşturma kapsamında farklı pistler değerlendirilirken, Sakine Cansız’ın saat 13.30’da Paris’ten Almanya’ya gitmek üzere bilet aldığı ancak beklenen saatte Almanya’ya ulaşmaması nedeniyle endişelenilmesi üzerine olayın ortaya çıktığı öğrenildi.

Cinayet öğleden önce işlendi

STAR’a bilgi veren kaynakların açıklamasına göre, suiksatin öğleden önce gerçekleşmiş olabileceği de ihtimaller arasında. Zira saat 13.30’da Gare de L’Est’ten Almanya’ya kalkacak treni binebilmesi için en geç saat 13 civarında Kürdistan Enformasyon Merkezi’nden çıkmış olması gerektiği düşünüldüğü zaman, saldırının zamanına ilişkin olarak da bir sonuca ulaşılmış oluyor. Ortalama üç saat sürmesi gereken tren yolculuğunun ardından varması gereken adrese 17 civarında ulaşmaması üzerine Almanya’da Sakine Cansız’ı bekleyen kişiler endişelenmeye başladılar ve Paris ile telefon trafiği başladı.

Paris La Fayette sokağı 147 numaralı adreste bulunan ve iki odadan oluştuğu yazılan büroda ise, Sakine Cansız’ın valiz hazırlamakta iken öldürüldüğü bilgisi Fransız güvenlik yetkilileri tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Bütün bu detaylar, saldırının önceden açıklandığı gibi öğleden sonra değil, öğleden önce gerçekleştiği şeklinde yorumlandı.

Kapı zili bozuk, kamera yok

Binaya üç ayrı kodla girildiği ancak bir süredir kapı zilinin bozuk olduğu öğrenildi.Söz konusu büro, 20 yıldan fazladır Kürdistan Enformasyon Merkezi olarak kullanılmasına karşın, kapıda tabela bulunmuyor. Binanın girişinde kamera bulunmazken, karşı binadan kamera ile izlendiği iddia edildi. STAR’a bilgi veren Türk diplomatlar, üç kadının da Türk vatandaşı olduklarını ancak henüz konsolosluk makamlarına cenaze işlermleri için başvurunun olmadığını söylediler.

Üç kadın da Türk vatandaşı

Fransa eski İçişleri Bakanı Claude Gueant, Fransız basınına yaptığı açıklamada olayın arkasında Türk makamlarının bulunduğu şeklindeki yorumları “olasılık dışı” olarak tanımladı. Türkiye ile Fransa arasındaki iç güvenlik anlaşmasının da mimarı olan Gueant, Türkiye ile Fransa arasında en iyi işleyen alanlardan birisinin adli ve güvenlik işbirliği olduğunu söylerken, Türk servislerinin Fransa’da bu tür bir operasyon yapmış olma olasılığı olmadığını kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

7.65’lik silahla 10 kurşun | Taraf

Paris’teki cinayetlerle ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıktı: Üç kadın dışarı çıkacak gibi giyinmişti, odada hazır bir de valiz vardı...

Paris’te PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ın da aralarında bulunduğu üç kadının hayatını kaybettiği saldırıda 7.65 mm’lik silah kullanıldığı ve kurbanlara toplam 10 kurşun isabet ettiği ortaya çıktı. Fransız basınına göre, kurbanlar “dışarı çıkacak ya da dışarıdan yeni gelmiş” gibi giyinmişti.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Kürdistan Enformasyon Bürosu’nda aralarında PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ın da bulunduğu üç kadının öldürülmesiyle ilgili detaylar netleşmeye başladı.

Fransız basını cinayetlere geniş yer verirken, Le Parisien gazetesinde olay yeriyle ilgili ilginç bilgiler yer aldı. Haberini soruşturmaya yakın kaynaklara dayandıran gazete, maktullerden ikisinin bir sehpanın ayaklarının arasında, üçüncüsünün ise bir kanepenin yanında uzanmış halde bulunduğunu ifade etti.

Çantalarına dokunulmamış

Haberde, saldırıda kullanılan silahın 7.65 mm kalibrede olduğu belirtildi. Bu tür silahların yaygın bir silah olduğuna vurgu yapan gazete, söz konusu silahların büyük mafya örgütlerinin kullandığı türden olmadığına dikkat çekti. Fransa’nın en büyük televizyon kanalı TF1 ise kurşunların tamamının tek bir silahtan atıldığını öne sürdü.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaFransaİlginç BilgilerStar tvolay
Görüş Bildir