Almanya Teröristin Kayıtlarını Vermedi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Almanya Teröristin Kayıtlarını Vermedi

Almanya Teröristin Kayıtlarını Vermedi

Terör örgütü DHKP-C'li Ecevit Şanlı'nın ABD Büyükelçiliği'ne düzenlediği canlı bomba saldırısının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında çevre binaların güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı. Amerika Büyükelçiliği ile aynı cadde üzerinde bulunan Almanya Büyükelçiliği'nden de kamera kayıtlarının istendiği belirtildi. Ancak bugüne kadar terör örgütleri DHKP-C ve PKK'nın faaliyetlerine göz yuman Almanya'nın güvenlik kamerası görüntülerini de vermediği ortaya çıktı.

TERÖRİST PARİS CADDESİ'NDE

Savcılık, birçok kuruma ellerindeki görüntüleri paylaşmaları için yazılar gönderdi. Söz konusu yazışmalar sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü MOBESE Merkezi'nden görüntüler alındı. DHKP-C'li nin geçtiği cadde ve sokaklarda bulunan kurumlardan kamera kayıtları istendi. Şanlı'nın Güven Hastanesi'nin yanı sıra Paris Caddesi ve Yazanlar Sokak'ta da kamera kayıtlarına düştüğü belirtildi.

ALMANYA'DAN RET

DHKP-C'li teröristin Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Almanya Büyükelçiliği'nin önünden geçerek ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu Paris Caddesi'ne girdiği tespit edildi. Bunun üzerine diğer elçiliklerden olduğu gibi Almanya Büyükelçiliği'nden de ellerinde bulunan güvenlik kamera görüntüleri istendi. Ancak ABD Büyükelçiliği'nin tüm görüntüleri paylaşmasına rağmen Almanların görüntürleri paylaşmak istemediği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik canlı bomba saldırısında 1 güvenlik görevlisi şehit olmuştu.

Elçilik yetkilileri para istedi

Almanya, ülkede yaşayan 13 bin PKK'lının kontrol edilmesi adına hiçbir girişimde bulunmazken, kırmızı bültenle aranan teröristlerin iadesini de gerçekleştirmedi. Bunun yanı sıra elçilik çalışanlarından bazılarının, büyükelçilikten istenenen görüntülere karşılık kendileriyle irtibata geçen yetkililerden 2 bin 500 avro para istediği de belirtildi. Söz konusu kamera kayıtlarının verilmemesi ve karşılığında para istenmesinin soruşturmanın seyrine etki edecek bir gelişme olduğu kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriAnkaraŞehitTerör
Görüş Bildir