Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Almanya'da Terör Örgütü PKK Tarafından Kızı Kaçırılan Annenin Eylemi Sürüyor

0PAYLAŞIM

Almanya'da Terör Örgütü PKK Tarafından Kızı Kaçırılan Annenin Eylemi Sürüyor

BERLİN Anadolu Ajansı – Almanya'da terör teşkilatı PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T’nin annesi Maide T, başşehir Berlin’de eylemine devam etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in başkanlığında tertip edilen Bakanlar Heyeti buluşması evvelinde Başbakanlık binasının önüne gelen Maide T. ve birliktesiki grup burada şov yaptı.

Anne Maide T, burada yaptığı açıklamada, terör teşkilatı PKK tarafından mağdur edilen bazı şirket sahiplerinin de kendisiyle temasa geçtiğini belirterek, "Onlar bizzat burada olamıyorlar ama kalemtıraşımız toplu davaya katılacaklar. PKK onları tongaya düşürmüş. Konutlarını ve dükkanlarını ellerinden alınmış. PKK yalnızca can almıyor, mülk de alıyor ne yazık ki." dedi.

Diyarbakır’da evlat nöbeti yakalayan annelerle de muhtelif vesilelerle görüştüğünü anlatan Maide T, "Diyarbakır anneleriyle tasalarımızı paylaşıyoruz. Zira aynı gemideyiz. Birbirimize meselelerimizi anlatıyoruz. Beraber tasalaşıyoruz, ağlaşıyoruz. Manevi olarak birbirimizin yanındayız." biçiminde konuştu.

Maide T, PKK tarafından mağdur edilenin yalnızca kendi kızı olmadığına, başka çocukların da bulunduğuna işaret ederek, bu çocukların ebeveynlerine kendisiyle temasa geçmeleri çağrısında bulundu.

Anne Maide T. ve birliktesiki grup, üzerinde "PKK bir virüstür. Bana çocuğumu kurtarmak için takviye edin" yazılı pankart açtı ve kızının resmini taşıdı.

Eylemde ayrıca Diyarbakır’da evlat nöbeti yakalayan Ayşegül B’nin terör teşkilatı tarafından kaçırılan oğlu Mustafa B’nin resimleri de taşındı.

Almanya'da 12 Kasım 2019'da "Mektebe gidiyorum" diyerek konuttan ufalayan kızından haber alamayan Maide T, daha evvel bölücü terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla öğrenilen "Navende Kurdistaniyen li Berlin" derneğinin önünde, kent merkezindeki Brandenburg Kapısı’nda, Federal Meclis ve Başbakanlığın önünde eylem yaparak kızının terör örgütünden kurtarılmasını istemişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir