Hatay'da Alman Askerlerin Başına Çuval!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Alman Askerlerinin Başına Çuval Geçirdiler

Alman Askerlerinin Başına Çuval Geçirdiler

NATO kapsamında İskenderun'da bulunan 7 Alman asker, alışveriş için çıktıkları Şehit Pamir Caddesi'nde Türkiye Gençlik Hareketi'ne mensup 15 kişinin saldırısına uğradı. Gruptakiler askerlerden ikisin başına çuval geçirirken, gruba öteki askerler ile çevrede güvenlik amacıyla bulunan polisler müdahale etti.

Olayın hemen ardından Alman askerler önce bir kuyumcu dükkanına buradan da polis otosuna bindirilerek olay yerinden götürüldü.

NATO kapsamında Türkiye'ye gelecek askerlerin başına gördükleri yerde çuval geçireceklerini söyleyen grup ile polis arasında tartışma çıktı. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekiplerinin müdahale ettiği gruptan yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

Günler öncesinden duyurmuşlardı

Alman askerlerine çuval geçirme eyleminin arkasındaki Türkiye Gençlik Hareketi, bu eylemi yapacağını daha önce duyurdu.

Türkiye Gençlik Hareketi üyeleri, 2011 yılında Bodrum'da bir Amerikan askerinin başına çuval geçirmişti. Olayla ilgili 17 Ocak'ta görülen duruşma sonrasında Türkiye Gençlik Hareketi tarafından yapılan açıklamada "Bodrum'da ABD askerine çuval geçirdik. Bugün ilk defa açıklıyoruz, şimdi de 21 Ocak'ta çuvalı bu kez İskenderun'da patriotlara geçireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" denildi.

Türkiye Gençlik Harekeri ayrıca internet sitesinde "Patriotların başına çuval geçireceğiz" yazılı afişlerle yapacağı eylemi günler öncesinden duyurdu.

Haberin Tamamı İçin:

İlker Yücel'e Emniyet'te Müdahale

İlker Yücel'e Emniyet'te Müdahale

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı İlker Yücel ve TGB'liler İskenderun'da, 2 NATO askeri nin başına çuval geçirdi.

Çuval geçirme olayı ndan sonra gözaltına alınan İlker Yücel, gözaltında bulunduğu Emniyet'ten Ulusal Kanal'ın canlı yayına bağlandı.

İlker Yücel, "Bizim iki net mesajımız var. Birincisi 'bu topraklar NATO toprağıdır' diyenlere Recey Tayyip Erdoğan'a cevabımızdı. Burası NATO toprağı mı Türkiye toprağı mı görecekler. Buranın Türkiye toprağı olduğunu gösterdik. Burası NATO toprağı değil Türkiye toprağıdır. Bu eylemimiz Hasdal'daki askerele selamdır. Mustafa Kemal'in askerlerine selamdır. Ergenekon tertibiyle Silivri'ye yargılanan vatanseverlere selamdır. Çünkü bu bir Amerikan tertibidir. Amerikan planıdır ve bu mesajı vermiş olalım" dedi.

Sözlerine devam eden İlker Yücel'in Ulusal Kanal'la gerçekleştirdiği telefon bağlantısına polis tarafından müdahale edildi.(MUK)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBodrumErgenekonHatayNATOPolisRecep Tayyip ErdoğanŞehitolay
Görüş Bildir