Alkolsüz Bira Demek Yasak!

-

Alkolsüz Bira Demek Yasak!

Alkolsüz Bira Demek Yasak!

Ürünün ambalajında kolayca görünür ve dikkat çekici bir şekilde büyük harflerle "Dikkat binde 5'ten az alkol ihtiva eder." ifadesi zorunlu kılınacak.

Zaman gazetesinden İlyas Koç'un haberine göre; alkolsüz bira, Türkiye'de 2011 yılının ikinci yarısından itibaren satılmaya başlandı. Ürünün piyasaya arz şekli ile reklam ve tanıtım faaliyetlerinin alkollü içkileri doğrudan çağrıştırıyor olması kamuoyunun büyük tepkisini çekti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na gelen şikâyetlerde, alkolsüz biranın alkollü içkiyi teşvik edici ve özendirici olduğu, bilhassa çocukların ve gençlerin alkole başlamalarına neden olduğu belirtildi. Havaların ısınması ile birlikte gençlerin bu içeceğe daha fazla rağbet ettiği yönünde şikâyetler arttı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, alkolsüz bira hakkında bakanlık bürokratlarından detaylı brifing aldı. Edinilen bilgilere göre Bakan Eker, gerekli düzenlemelerin acilen yapılması için bürokratlarına talimat verdi. Başlatılan hazırlıklara göre, alkolsüz bira ile ilgili mevzuat bütünüyle değiştirilecek. İlk olarak, 'alkollü içki' tanımı alkolsüz bira ve benzeri ürünleri de kapsayacak şekilde genişletilecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir