Beşiktaş'tan "İçki" Açıklaması Geldi!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Alkolden Yöneticiye İlk Ceza

Alkolden Yöneticiye İlk Ceza

Beşiktaş-Trabzon maçında 3 siyah beyazlı ismin plastik bardaklardan içki içtiği tespit edildi. Olimpiyat Stadı VIP tribününde alkol tükettiği belirlenen Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Yalçın Kaya Yılmaz, genel sekreter Metin Albayrak ve genel koordinatör Gökhan Sarı hakkında tutanak tutuldu.

SPORDA Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi yasasından yöneticilere ilk “Alkol cezası” kapıda... Geçtiğimiz pazar günü Olimpiyat Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Trabzonspor karşılaşmasında gözlerden kaçan bir ayrıntı ortaya çıktı. Stadyumun VIP tribününde içki ikram edildiği öne sürüldü.

Kamera kayıtlarına bakıldığında, alkol tüketen kişilerin Beşiktaş Kulübü yöneticileri olduğu tespit edildi. Olimpiyat Stadı’nda görev yapan büfe görevlisinin, Beşiktaş tarafından gönderildiği ve plastik bardakta içki verdiği belirtildi.

GÖRÜNTÜLERDEN BELİRLENDİ

DAHA sonra müfettişler, hem olayı hem de görüntü dökümünü inceledi. Kayıtlarda, Beşiktaş idarecisi Yalçın Kaya Yılmaz, genel sekreter Metin Albayrak ve BJK Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı’nın maç esnasında plastik bardakta alkol tükettiği görülüp, tutanak tutuldu.Şimdi ise, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi yasası gereğince, yöneticiler hakkında gerekli işlemlerin yapılması bekleniyor.

Yasaya göre, salonlar, sahalar ve müsabaka alanlarında içki içilmesi yasak...

6222 SAYILI YASA NE DİYOR?

TÜRKİYE’de stadyumlar ile spor alanlarındaki şiddetin önüne geçmek amacıyla yürürlüğe giren Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi yasası, alkolle ilgili de yaptırımlar içeriyor. Öyle ki, 6222 sayılı yasanın üçüncü bölümü olan “Yasak Fiiller ve Ceza Hükümleri” kısmı, içki konusundaki düzenlemelere yer veriyor. Yasanın, 12. maddesinde “Spor alanlarına sokulması yasak maddeler” içerisinde alkol de bulunuyor. 13. maddede ise, “Spor alanlarına yasak madde sokulması ve müsabaka düzeninin bozulması” içeriği işleniyor. Spor alanlarına müsabaka sırasında alkollü içecek sokan kişinin, fiili daha ağır bir cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, adli para cezasına çarptırılması gerektiği belirtiliyor.

PARA CEZASI KAPIDA

İşte o 13. madde

Haberin Tamamı İçin:

Beşiktaş'tan "İçki" Açıklaması Geldi!

VIP Tribününde içki içildiği haberlerinin üzerine bir açıklama yapıldı.

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Metin Albayrak, Spor Toto Süper Lig'in 1. haftasında oynanan Beşiktaş - Trabzonspor maçında VIP tribününde içki içtiği ve bunun kamera görüntüleriyle tespit edildiği şeklinde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Albayrak, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Beşiktaş - Trabzonspor maçında VIP tribününde plastik bardakta içki içtiği ve bunun kamera görüntüleriyle tespit edildiği şeklinde yansıtılan haberden büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Albayrak, şunları söyledi; "VIP tribününde içki içmediğimin kanıtı yine haberde dayanak olarak gösterilen kamera görüntülerinden net bir şekilde anlaşılacaktır. Hiçbir araştırma ve soruşturma yapmadan kendilerine servis edildiği şekliyle ismimi böyle bir haberde kullanan medya kuruluşları hakkında gerekli yasal işlemleri başlatacağımın bilinmesini isterim."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüTrabzonspor Kulübü
Görüş Bildir