Alkol Yasakları Görüşülürken Meclis'te Arbede Çıktı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Alkol Yasakları Görüşülürken Meclis'te Arbede Çıktı

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri arasında arbede yaşandı. CHP'li Gök'ün, "Böyle kepazelik olmaz" sözü üzerine AKP'liler kürsüye yürürken, CHP'li Özel, arbede sırasında 7-8 AKP'linin kendisine tekme attığını iddia etti.

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti 'li ve CHP 'li milletvekilleri arasında arbede yaşandı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren ve "temel kanun" olarak görüşülen teklifin ikinci bölümü üzerinde partisinin verdiği önerge üzerinde konuştu.

Gök, 18 saattir kurallara aykırı olarak çalıştıklarını savunarak, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na, "Bu yaptığınız çalışma sağlığa aykırı" diye seslendi.

Gök'ün, "Böyle bir kepazelik olmaz. Ne konuştuğunuzu bilmiyorsunuz, yasayı bilmiyorsunuz, hiçbir önergeyi okumadan elinizi indirerek kaldırarak oylamalara katılıyorsunuz ve kendinizi milletvekili zannediyorsunuz. Siyaset kurumunu ayaklar altına alıyorsunuz. Siyaset kurumu ahlaka dayanır ama bu sizde yok. Nasıl insanlarsınız böyle" sözleri, AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri arasında gerginliğe neden oldu.

Gök'ün bu sözleri üzerine, AK Parti'li milletvekilleri kürsüye yürüdü. CHP'lilerin de kürsüye doğru yönelmesiyle AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri karşı karşıya geldi ve arbede yaşandı.

Zaman zaman itişmelerin yaşandığı Genel Kurul'daki gerginlik uzun süre devam etti. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi.

AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri arasındaki gerginlik sürdü. Tartışmaya MHP 'li milletvekilleri de katılarak AK Parti'lilere tepki gösterdi.

Bu sırada, AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri, birbirlerine karşılıklı olarak hakaret içeren sözler söyledi. Arbede sırasında arada kalan CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, milletvekili sırasına oturarak bir süre dinlendi. Aslanoğlu'nun salondan çıkarken ayağının aksadığı görüldü.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, olay sırasında 7-8 AK Parti'li milletvekilinin kendisine ve Aslanoğlu'na tekme attığını iddia etti.

GÖK'E KINAMA CEZASI İSTEMİ

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, teklifi görüşme imkanı olmadığını savunarak, görüşmelerin sonlandırılmasını önerdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "En sert eleştirileri yapıyorlar. Buna kimsenin itirazı olamaz ama hiç kimsenin hakaret etme hakkı yoktur. Buna karşı tepkimi ortaya koyuyorum. Hiç kimse AK Parti Grubu'na hakaret edemez" dedi.

Canikli, CHP'li Gök'e kınama cezası verilmesini istedi.

Yeniden söz alan Hamzaçebi, "Elbette milletvekillerinin yaralayıcı bir üslup kullanmaması gerekir ancak bir milletvekilinin yaralayıcı, kırıcı bir üslup kulanmış olması, milletvekiline, muhalefet partisine saldırma, tekmeleme hakkını vermez. Sayın Canikli, siz kalkıp kürsüye yürüyorsunuz. Grup başkanvekilinin görevi, grubunu yakıştırmaktır. Kınıyorum bu tutumu" diye konuştu.

Hamzaçebi "Yasanız size hayırlı olsun" diyerek, CHP'li milletvekilleriyle Genel Kurul'dan ayrıldı. CHP'li Özel, Genel Kurul'dan ayrılırken "tekme atan kalleşlerin hepsini kınıyorum" diye bağırdı.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, yaşananlara ilişkin şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraCumhuriyet Halk PartisiİstanbulManisaMilliyetçi Hareket PartisiÖzgür ÖzelTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir