Ali Şen: 'Aykut Kocaman Beceremiyor'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ali Şen'den futbol ve siyaset üzerine açıklamalar

Ali Şen'den futbol ve siyaset üzerine açıklamalar

Türk futbolunda bir döneme damga vuran adam Enver Aysever'in konuğu oldu.

Şike meselesinden Fenerbahçe’nin durumuna kadar bir çok konuda soruları yanıtlayan Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen, futbolun siyasetle ilişkisi konusunda da ilginç şeyler söyledi. Portekiz’de Salazar’ın “On binleri uyutacak bir beşik yapın” diyerek Lizbon’daki büyük stadyumu yaptırdığını hatırlatan Ali Şen; “Türkiye’de futbolun oy potansiyelini Adan Menderes keşfetti ve bugün de aynı ilişki sürüyor” dedi. Ali Şen dünyada Futbolun, din ve acılı müzikle birlikte, insanları uyutmak için bir araç haline geldiğini belirtti.

Ali Şen en ilginç açıklamalarını ise programın son bölümünde yaptı. Kenan Evren’i çok sevdiğini belirten ve daha dün ziyeret ettiğini söyleyen Ali Şen: “Kenan Paşa’nın yaptığı darbe faşist değildi, çünkü o dönem halkın yüzde 93’ü onun Cumhurbaşkanlığını ve yaptığı Anayasayı onayladı. Onu yakından tanıyan herkes benim gibi çok sever. İyi tanımadıkları için kendisi için kötü konuşuyorlar. Onun döneminde büyük parlar kazanan işadamlarının hiç biri bugün korkularından onun sayesinde başardıklarını anlatamıyor” dedi.

Aykırı Sorular’da Fenerbahçe’ye de değinen Ali Şen; “Aykut Kocaman teknik direktörlüğü beceremiyor. Devre arasında yapılan yama da tutmadı, tutmayacaktır. Ama camianın sabırlı olup biribirine kenetlenmesi lazım. Herkesin yönetime destek olması gerekiyor. Buna ben de dahilim, bir telefonla yardım ederim. Ama bölünürsek tüm gücümüzü yitiririz” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Siyasiler İnsanları Futbolla Uyutuyor'

Türk futbolunda bir döneme damga vuran Ali Şen CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular’da ilginç açıklamalarda bulundu.

“Siyasiler insanları futbolla uyutuyor”

“Kenan Evren’i severim, yaptığı darbe faşist değildir”

Fenerbahçe’ye bu yama tutmaz, Aykut bu işi beceremiyor”

Şike meselesinden Fenerbahçe’nin durumuna kadar bir çok konuda soruları yanıtlayan Ali Şen, futbolun siyasetle ilişkisi konusunda da ilginç şeyler söyledi.

Portekiz’de Salazar’ın “On binleri uyutacak bir beşik yapın” diyerek Lizbon’daki büyük stadyumu yaptırdığını hatırlatan Ali Şen; “Türkiye’de futbolun oy potansiyelini Adan Menderes keşfetti ve bugün de aynı ilişki sürüyor” dedi. Ali Şen dünyada Futbolun, din ve acılı müzikle birlikte, insanları uyutmak için bir araç haline geldiğini belirtti.

Ali Şen en ilginç açıklamalarını ise programın son bölümünde yaptı. Kenan Evren’i çok sevdiğini belirten ve daha dün ziyaret ettiğini söyleyen Ali Şen: “Kenan Paşa’nın yaptığı darbe faşist değildi, çünkü o dönem halkın yüzde 93’ü onun cumhurbaşkanlığını ve yaptığı anayasayı onayladı. Onu yakından tanıyan herkes benim gibi çok sever. İyi tanımadıkları için kendisi için kötü konuşuyorlar. Onun döneminde büyük paralar kazanan iş adamlarının hiç biri bugün korkularından onun sayesinde başardıklarını anlatamıyor” dedi.

Aykırı Sorular’da Fenerbahçe’ye de değinen Ali Şen; “Aykut Kocaman teknik direktörlüğü beceremiyor. Devre arasında yapılan yama da tutmadı, tutmayacaktır. Ama camianın sabırlı olup birbirine kenetlenmesi lazım. Herkesin yönetime destek olması gerekiyor. Buna ben de dahilim, bir telefonla yardım ederim. Ama bölünürsek tüm gücümüzü yitiririz” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aykut KocamanDarbeFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüLizbonPortekizfutbol
Görüş Bildir