Görüş Bildir

Ali İsmail Korkmaz Hep 19 Yaşında...

Anasayfa > Gündem

Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında polis ve esnafın tekmeleriyle hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın Hatay’da isminin verildiği vakıf, doğum gününde açıldı.

Merkez Antakya ilçesinde Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) açılışına çok sayıda vatandaş katıldı.

Ali İsmail Korkmaz’ın 21’inci doğum günü’nde açılan vakıfta, Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü gün üzerinde bulunan kıyafetlerinin de aralarında bulunduğu kişisel eşyalar sergilenirken adına bir kütüphane oluşturuldu.

Katillerin oğlunun yaşamasına izin vermediğini söyleyen anne Emel Korkmaz, “Yaşasaydı 21 yaşına girecekti. Olmayan bir çocuğun doğum günü olur mu? Evet, bu vakıfla birlikte olacak inşallah. Ben buraya geldiğimde Ali’yi görüyorum. Evde durmak bile istemiyorum, her boş vaktimde buraya gelmek istiyorum. Çünkü burada Ali gibi düşünen, onu sahiplenen gençler var” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz ise vakfın ana fikrinin Ali İsmail’in öğrencilik yıllarında arkadaşlarını toplayarak kurduğu bir yapıyla sürekli ihtiyaç sahiplerine yardım etmesinden geldiğini belirterek, “Ali İsmail’in ardından adına parklar, sokaklar, köprüler yapıldı. Ama en iyi temsil edecek fikir onun atılımlarının yaşayacağı bir vakıftı. Biz de onu yaşatmak için, düşlerindeki özgür dünyayı, yarım kalan dünyayı tamamlamak için vakıf fikrinde birleştik. Toplum yararına faaliyetler yapan üretken gençleri yanımızda görmek istedik. Vakfın çıkış amacı buydu. 6.000 kitaplık bir kütüphanemiz var zamanla projelerimiz de artacak” dedi.

Ali İsmail Korkmaz’ın davasını Yargıtay’a götürdüklerine değinen ağabey Korkmaz şunları söyledi:

“Şu an temyiz aşamasında. Savcı da temyiz etti. Yargıtay’ın da kararı bozacağını düşünüyoruz. Bağımsız baskı görmeyen bir Yargıtay kararı bozacaktır diye inanıyorum.” 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
cristophernolann

Gezi deki bütün ölümlere üzüldüm..fakat Ali İsmail bambaşkaydı..vurmayın öldüm dedi varmı daha ötesi ? hangi kanun da ya da hangi dinde yeri var bu vahşice ö... Devamını Gör

Recep Başgan

ne istediniz bu çocuktan be vicdansızlar !