Ali Akel'in İşten Çıkartılmasına Yeni Şafak Yazarlarından Tepki

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Uludere'yi Yazdı Yeni Şafak'tan Kovuldu

Uludere'yi Yazdı Yeni Şafak'tan Kovuldu

Yeni Şafak yazarı Ali Akel'in Uludere yazısı nedeniyle gazetesi ile yolları ayrıldı.Yeni Şafak yazarı Ali Akel 25 mayıs tarihli "Özür açıklanmaz dilenir" başlıklı yazısında Uludere konusunda Başbakan Erdoğan ve hükümet üyelerinin tavrını sert sözlerle eleştirmiş, yazısını "Bir şey söyleyecekseniz doğrusunu söyleyip, gereğini yapın. Ya da ebediyete kadar susun. Allah aşkına, susun!.." diyerek bitirmişti.

Ali Akel bugün Twitter sayfasından bu yazısı sonrasında Yeni Şafak gazetesi ile yollarını ayırmak zorunda kaldıkların açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

Özür açıklanmaz, özür dilenir

Özür açıklanmaz, özür dilenir

Yeni Şafak yazarı Ali Akel'in işine son verilmesine sebep olan 'Özür açıklanmaz, özür dilenir!' başlıklı yazısını okumak için linke tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Hakan Albayrak ve Özgürder'den Ali Akel'e Destek

Hakan Albayrak ve Özgürder'den Ali Akel'e Destek

Cuma günü Yeni Şafak'ta Başbakan Erdoğan'ı eleştiren yazısı nedeniyle köşe yazarı Ali Akel'in işine son verildi. Yeni Şafak'ta Haziran ayında tekrar yazmaya başlayacak olan Hakan Albayrak, Ali Akel olayı tatlıya bağlanıncaya kadar yazmama kararı aldı.

Ali Akel'in işine son verilmesi üzerine Haziran ayında Yeni Şafak'ta tekrar yazmaya başlayacak olan Hakan Albayrak, Ali Akel olayı tatlıya bağlanana kadar Yeni Şafak'ta yazmayacağını ifade etti. Timetürk'e açıklamada bulunan Albayrak: "Çok sevdiğim Yeni Şafak gazetesinde 1 Haziran itibarı ile yeniden yazacaktım, fakat Ali Akel meselesi tatlıya bağlanıncaya kadar bunun uygun olmayacağını düşünüyorum. Hayırlısı olur inşallah." dedi.

Özgür-Der ise 25 Mayıs günü yazdığı yazıdan dolayı Yeni Şafak gazetesindeki işine son verilen Ali Akel’e destek verdi ve bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması şöyle:

Yeni Şafak Gazetesi Yöneticilerine,

30 Mayıs 2012

Çeşitli medya organlarında gazeteniz yazarlarından Ali Akel’in Uludere hadisesi üzerine kaleme aldığı yazılarının ardından, Yeni Şafak’tan uzaklaştırıldığına ilişkin iddialar yer almıştır. Şüphesiz basın-yayın alanında faaliyet yürüten her kurum kiminle çalışıp, kiminle çalışmayacağına kendisi karar verir. Çalışanları ve yazarlarıyla ilişkisini kendi çalışma prensipleri doğrultusunda belirleme hakkına sahip olduğu gibi, okuyucuların-izleyicilerin kanaatlerini değerlendirme yetkisi de yine basın-yayın organlarının kendisine aittir.

Mamafih tam 16 yıldır çalıştığı gazetede çeşitli kademelerde görev yapmış ve uzunca bir süredir köşe yazarı olarak düşüncelerini, yorumlarını gazete okuyucularıyla paylaşan bir çalışanını aniden ve gerekçesiz olarak işten uzaklaştırmanın sorumlu ve iyi niyetli bir basın-yayın organına yakışmadığı kanaatimizi de sizlere iletmek isteriz. Bu tavrın öncelikle okuyuculara bir haksızlık oluşturduğunu düşünürüz.

Ali Akel 16 yıldır çalıştığı Yeni Şafak'la bağlarının tamamen koptuğunu twitter'dan duyurdu.

İŞTE ALİ AKEL'İN KONUYLA İLGİLİ TWEET'LERİ :

  • Yeni Safak'taki son yazilar uzerine gazetem ile yollarimizi ayirmak zorunda kaldik.

  • Veda satirlarimi sizlerle paylasmak istiyorum

  • 16 yıl... Muhabirlik, haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve son beş yıldır da Washington temsilciliği...

  • 16 yıl boyunca, yüklendiğim tüm bu görevlerden onur duydum, onurla yerine getirdim.

  • ... ve 16 yıl sonra Yeni Şafak Gazetesi ile yollarımız ayrıldı.

  • Yuvamdan ve arkadaşlarımdan ayrı bırakıldığım için üzgünüm, ancak vicdanım rahat. Hepsini anlıyorum...

  • Patronlarımı, yayın yönetmenimi, kardeş bildiğim çalışma arkadaşlarımı, hepsini.

  • Hepsini anlıyorum çünkü, zor zamanlar vardır ve biz bugün her zaman olduğundan daha da zor bir dönemden geçiyoruz.

  • Böyle dönemlerde konuşmanın, yazmanın bedeli vardır. Birileri her zaman bu bedeli öder.

Haberin Tamamı İçin:

Yeni Şafak Yazarları: 'Karar Hatalı'

T24 - Yeni Şafak'taki işine son verilen Ali Akel'e gazetenin köşe yazarlarıdan destek geldi.

Başbakan Erdoğan ve hükümeti eleştiridiği için Yeni Şafak'taki işine son verilen Ali Akel'e gazetenin köşe yazarlarıdan destek geldi. Hilal Kaplan, Akel ile ilgili verilen kararı hâlâ 'tatlıya bağlama imkânı' olduğunu hatırlatırken, Özlem Albayrak da gazete yönetiminin verdiği kararın hatalı olduğunu söyledi.

İşte o yazılar:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanTwitter
Görüş Bildir