Görüş Bildir

Ali Ağaoğlu Üniversite Kuracakmış

Anasayfa > Gündem

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, üniversite kuruyor. Bugüne kadar inşaat projeleriyle bilinen Ağaoğlu, üniversite için gerekli izinleri almaları durumunda gelecek öğretim yılına yetiştirmek istediklerini söyledi.

Hürriyet'ten Yüksel Göçmez'in haberine göre, 35 yıldır inşaat sektöründe birçok başarıya imza atan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, eğitime de el attı. Bugüne kadar çeşitli illerde 400 okul yaptıran Ali Ağaoğlu, kendi adıyla vakıf kurarak işe başladı.

Üniversitenin yeri için Maslak'ı düşündüklerini belirten Ağaoğlu şöyle devam etti:

'Şimdilik ilk aşamada 1500 öğrenci kapasiteli bir okul olacak. Bugüne kadar yüzlerce okul yaptık. Damla bile bir mermer üzerine sürekli damlasa o mermeri deler biliyorsunuz. Biz artık kendi okulumuzu açmak istiyoruz. Evet 1500 kişi ile başlayıp, sayıyı daha da genişletmek istiyoruz' dedi.

Ali Ağaoğlu, üniversite için yer olarak Maslak'ı düşündüklerini belirtti ve ' Üniverite için Maslak'taki projemiz Maslak 1453'ü düşünüyoruz. Kampüs için yeterli alanımız da var' diye devam etti.

Ağaoğlu, üniversite kurmaktaki kesinlikle ticari bir amaç gütmediğinin altını çizerken, tek düşüncesinin 'Tamamen üst düzey bir insan kaynağı yetiştirmek istiyorum' dedi.

Ağaoğlu, ilk aşamada mimarlık ve mühendis fakülteleri hedeflerinde olduğunu, daha sonra üniversitenin eğitim kapasitesinin daha da genişletileceğini ifade etti.

Ağaoğlu, okulun özel üniversite şartlarında eğitim vereceğini ve burslu öğrencilerin de kabul edileceğini sözlerine ekledi.

Üniversitenin adı Ali Ağaoğlu Üniversitesi olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
9
3
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

aylık 4000 tl karşılıksız burs verirsen ben de o üniye yatay geçiş yaparım.

hipotalamus

Ohhh ohh Türgevle el ele verirler artık....

witcher

Önüne gelen üniversite kuruyor, bina yapmakla bu ülkeye hizmet edemezsin. Tübitak'ın başına sonra hayvanat bahçesi müdürleri geçer böyle, değişen bir şey olmaz.