Ali Ağaoğlu IMF Heyetini Yırtık Kotla Karşıladı

-

Ali Ağaoğlu IMF Heyetini Yırtık Kotla Karşıladı

Ali Ağaoğlu IMF Heyetini Yırtık Kotla Karşıladı

Bir süredir Türkiye'de temaslarda bulunan IMF heyeti, inşaat sektörü ile ilgili bilgi almak için de Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun patronu Ali Ağaoğlu'nu seçti. IMF heyetini yırtık kotla karşılayan Ağaoğlu ile heyet arasında esprili konuşmalar geçti.

IMF heyetini 'bizden para mı istemeye geldiniz?' diye karşıladığını söyleyen Ağaoğlu, çok samimi bir havada görüşme yaptıklarını anlattı. Heyetin bankacılık sektöründe yaptığı görüşmelerin ortalama 45 dakika sürdüğünü belirten Ağaoğlu, "Bizde ise 4 saat kaldılar. Onlara bütün projeleri gezdirdim. Görünce çok şaşırdılar ve çok etkilendiler" dedi.

Ağaoğlu, heyeti karşılarken giydiği yırtık kot pantolonla ilgili de şunları söyledi:

"O gün öyle giyinmiştim. Hatta espri de oldu. Onlara 'bak biz yırtık giyiyoruz ama bu ekonominin de yırtık olduğunu göstermez. Bakmayın yırtık olduğuna, bu pantolon 20 pantolonun parasına eşit' dedim."

IMF'nin 2012 büyüme tahmininin yüzde 2.3 olduğunu ancak kendisinin piyasanın içinde birisi olarak yüzde 5'ler civarında bir büyüme tahmin ettiğini anlatan Ağaoğlu, "Takım elbisesine iddiaya girelim dedim ama kabul etmediler" dedi.

IMF heyetine Türk ekonomisinin dinamizmini ve Türk insanının pratikliğini anlattıklarını kaydeden Ağaoğlu, IMF heyetinin son dönemde kısmi bir yavaşlama olduğunun gözlemlendiğini belirtmesi üzerine de şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

IMFali ağaoğlu
Görüş Bildir