Ali Ağaoğlu Etek Giyer mi?

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Ali Ağaoğlu Etek Giyer Mi?

Ali Ağaoğlu Etek Giyer Mi?

"İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor" sloganıyla başlatılan imza kampanyası 24 saatte, 24 bin imza bulunca dikkatleri üzerine çekti. Şarkıcı Sibel Tüzün'de attığı twitlerle kampanya ya destek olan isimler arasındaydı.

Şu sıralar her kanalda Ali Ağaoğlu’nun reklamları dönüyor. Ağaoğlu’nun ‘bu değil, bu da değil...’ dediği reklamlar Maslak’a yapılacak yeni konut projesini anlatıyor. “Evinizin hemen yanında bir orman olsun istemez misiniz? İşte orman!” diyen Ağaoğlu’nun projesine karşı kampanya başlatıldı. Ağaoğlu’nun 320 bin ağacı keseceği iddia edildi. Ağaoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı karşılıklı açıklamalar yaptı. Tartışmanın geldiği son nokta ise Ağaoğlu’nun “3 ağaç kestiğimi kanıtlasınlar, Taksim’de etekle gezerim” iddiası oldu. Peki tüm bu tartışmalar nasıl başladı? İşte yanıtı...

24 SAATTE 24 BİN İMZA

İlk olarak ‘Yeşilist’ adında çevreci bir grup, internet sitesinden ve twitter hesabından kampanyayı duyurdu. İmza kampanyası change.org platformu üzerinden yürütüldü. “İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor” sloganıyla başlatılan imza kampanyası 24 saatte, 24 bin imzayı bulunca dikkatleri üzerine çekti. Şarkıcı Sibel Tüzün de attığı twitlerle kampanyaya destek olan isimler arasındaydı. Bu arada kampanyada, ‘320 bin metrekarelik alanın betona dönüşeceği’ belirtilmesine rağmen, bu konu sosyal medyada bir anda, ‘Ağaoğlu 320 bin ağaç kesti’ şekline dönüştü. Tüm bu olayların ardından Ali Ağaoğlu’ndan ilk açıklama geldi.

‘TEK BİR AĞAÇ KESMEDİK’

Ali Ağaoğlu, projesinin, öncekiler gibi çevreye duyarlı olduğunu, değil 320 bin ağaç, tek bir ağaç bile kesilmesi gibi bir durumun olmadığını belirtti. Ağaoğlu, “Bu tür uydurma haberleri başta sosyal medya olmak üzere çıkaran ve aslı astarı olup olmadığına bakmadan yayanlar hakkında yasal işlem yaptıracağız” dedi.

BAKANLIK: İTİBAR ETMEYİN

Kamuoyunda yankı getiren imza kampanyası Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nı da harekete geçirdi. Bakanlığın yaptığı açıklamada, Ağaoğlu tarafından yapılacak olan Maslak 1453 projesinin, Fatih Ormanı sınırları dışında yer aldığı ve Fatih Ormanı’ndan herhangi bir tahsisin söz konusu olmadığı belirtildi. Bakanlık ayrıca, tanıtım filmi için izin alınmadığını, Fatih Ormanı’nın kullanım hakkının Ağaoğlu’nda olmadığını, kamuoyunun yanlış beyanlara itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

AĞAOĞLU: BAKANLIK DOĞRU SÖYLEMİYOR

Ağaoğlu’dan ise bu defa bakanlığa yanıtı gecikmedi. Ağaoğlu, bu kez bakanlığın açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirterek şunları söyledi: “Bakanlığın proje ile ilgili olmayıp, Fatih Ormanları kapsamında tahsisli herhangi bir yer bulunmadığı yönündeki açıklaması gerçeği yansıtmadığı gibi hangi maksatla beyan edildiği de anlaşılamamıştır.”

Fatih Ormanları’nda ‘tahsisli alan’ bulunmadığı bilgisinin yanlış olduğunu belirten Ağaoğlu Grubu, tahsisli alanlara ilişkin noter onaylı bir belgeyi de paylaştı.

Serkan Ocak / Radikal

Haberin Tamamı İçin:

Ali Ağaoğlu Aykırı Sorular'da İlginç Açıklamalarda Bulundu

Ali Ağaoğlu Aykırı Sorular'da İlginç Açıklamalarda Bulundu

Ali Ağaoğlu CnnTürk’te konuk olduğu aykırı sorularda ilginç bir açıklama bulundu..

Enver Aysever ‘in ısrarla ağaç kestiniz mi sorusuna karşılık Ağaoğlu1 tane ağaç kestiğimi ispatlarlarsa etek giyer gezerim ‘ diye iddialı bir cevap verdi.

Sözlerine devam eden Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinde yer alan arazinin eski atış poligonu olduğunu ve ağaçların projeden önce kesildiğini söyledi.

Program ilerledikçe muhabbet daha da açılırken konu Ağaoğlu’nun lüks araba sevdasına geldi. Enver Aysever bunun şımarıklık olarak algılandığını belirtirlen Ali AğaoğluBen şeffaf adamım, bağırsağımdaki bok bile şeffafdır ‘ diyerek esprili bir yanıt verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Ali Ağaoğluna Şok Maslak 1453 Belgesi Ağaoğlu Etek Giyecek Mi?

Ali Ağaoğluna Şok Maslak 1453 Belgesi Ağaoğlu Etek Giyecek Mi?

Ağaoğlu İnşaat tarafından Fatih Ormanları ve Parkorman etrafında inşaa edilmesi planlanan Ağaoğlu Maslak 1453 tartışmalarına Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi görsel iddialarıyla farklı bir boyut kazandırdı.

Hiç bir şekilde proje alanında ağaç kesilmediğini iddia eden Ali Ağaoğlu son günlerde katıldığı tv programlarında ile verdiği mesajlarda sık sık “Değil 3 bin, 3 ağaç kestiğimi ispatlasınlar etek giyip Taksim’de gezerim” ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medya üzerinde de tartışılan etek giyme meselesine yeni bir boyut kazandıran ise "Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi" oldu.

Facebook sayfası üzerinden bir bildiri yayınlayan topluluk, Ali Ağaoğlu 'nun Google’ı açsalar arazinin eski resimlerini göreceklerdi” lafıyla hareket ederek yaptıkları araştırmalar neticesinde elde ettikleri görüntüleri paylaştılar. Paylaşımda yayınladıkları bildiride ise ; " Farklı tarihlerde görüntüsü alınan bölgenin, 2010 yılının başından 2012 yılının sonuna kadar sistematik bir biçimde vejetasyondan arındırıldığı ve traşlanmış toprak alana dönüştürüldüğü, tam da Ali Ağaoğlu’nun bahsettiği kaynaklarda yapılacak ufak bir araştırma ile rahatlıkla görülebilmektedir. Fatih Ormanı’nın uzantısı olan bölgenin 12 Mart 2012 tarihinden 14 Eylül 2012 tarihine kadar olan zaman dilimindeki değişimi Ali Ağaoğlu’nun düpedüz yalan söylediğini ispat etmektedir ." şeklinde ifade ettiler.

Son gelişmelerin ve bu açıklamanın ardından Ağaoğlu Şirketler Grubu patronu Ali Ağaoğlu 'nun neler söyleyeceği bu iddialar karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Haber : Emlak Pencerem

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindFacebookİstanbulSosyal MedyaTwitterali ağaoğlu
Görüş Bildir