Alevi Sitelerine TBMM'de Yasak mı Var?

 > -

Alevi Sitelerine TBMM'de Yasak mı Var?

Alevi Sitelerine TBMM'de Yasak mı Var?

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e, "TBMM ve diğer kamu kurumlarında yasaklanan internet siteleri hangi kriterlere göre yasaklanmaktadır?" diye sordu.

Nazlıaka, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Ülkemizde iletişim özgürlüğü konusunda yaşanan önemli bir sorun da kamu kurum ve kuruluşlarında iktidara muhalif olan ve dünya görüşünü paylaşmayan bazı sivil toplum örgütlerinin internet sayfalarına yasak getirilmesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu www.kizilirmak.org.tr ve Sivas Dernekler Federasyonu www.sidef.org internet sitesinin erişime kapalı olması bu konuda yaşanan olumsuzlara ilişkin önemli bir örnektir. İki önemli sivil toplum kuruluşunun TBMM servis sağlayıcısı tarafından yasaklı olması, iletişim özgürlüğü ve demokrasi ile bağdaşmamaktadır" dedi.

SİVAS DERNEKLER SİTESİNİ MEMURA YASAKLADILAR

TBMM ve diğer kamu kurumlarında yasaklanan internet sitelerinin hangi kriterlere göre yasaklandığını merak eden Nazlıaka, şu sorulara yanıt aradı: "Bu kapsamda kaç sivil toplum kuruluşunun web sayfası engelli durumdadır?

Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu www.kizilirmak.org.tr ve Sivas Dernekler Federasyonu www.sidef.org internet sitelerinin erişime kapalı olmasının gerekçesi nedir?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AleviAnkaraCemil ÇiçekCumhuriyet Halk PartisiTürkiye Büyük Millet Meclisiweb
Görüş Bildir