Görüş Bildir

Alevi Öğrencilere Skandal Sorular Soran Din Kültürü Öğretmenine Uzaklaştırma

Anasayfa > Gündem

Ankara’nın Mamak ilçesindeki Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu’nda, M.K. adlı din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, dersinde Alevileri hedef aldı. Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ankara Valiliği ise öğretmenin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, Ankara’nın Mamak ilçesindeki Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu’nda, sözleşmeli olarak görev yapan M.K. adlı din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin, 8. sınıf öğrencilerine 20 Eylül'deki ders sırasında “Alevi olanlar parmak kaldırsın” dedikten sonra parmak kaldıran öğrencilere “Aleviler neden abdest alıp namaz kılmıyor? Oruç neden tutulmuyor? sorularını yöneltti. İddiaya göre M.K., “Biz Hazreti Ali’yi sevmeyiz. Hazreti Ali, peygamber efendimizin eşine küfür etmiş” ifadelerini kullandı.

Bazı öğrencilerin, derste yaşananları ailesine anlatması ve okula gitmek istememesi üzerine veliler, M.K. adlı öğretmenle görüştü. İddiaları kabul etmeyen M.K., velinin zülfikâr kolyesine işaret ederek “Zaten sormama gerek yok. Kimin ne olduğu belli. Boyunlarındaki kolyeden tanıdım kimin ne olduğunu” ifadelerini kullandı.

Müdürlük geçiştirdi

Müdürlük geçiştirdi

Söz konusu derste yer alan bazı öğrencilerin, daha sonra Alevi öğrencilerle dalga geçtiğini de öne süren veliler ise okul müdürlüğüne şikâyette bulundu. 

Şikâyette, M.K’nin, “öğrenciler arasında kutuplaşmaya neden olduğu, öğrencilerin problem yaşamasına ve psikolojik olarak yıpranmalarına neden olacak şekilde davrandığı ve öğrencileri olumsuz yönde etkilendiği” belirtildi. Okul müdürlüğünün ise “M.K. hakkında işlem yapılmadığını ve uyarıldığını, davranışın tekrarlanması durumunda işlem yapılacağını” söylediği kaydedildi. Cumhuriyet’in ulaşmaya çalıştığı okul yetkilileri ise dönüş yapmadı.

Bakanlık soruşturma başlattı

Bakanlık soruşturma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı skandal olayla ilgili soruşturma başlattı. MEB'den yapılan açıklamada 'Ankara'nın bir ilçesinde bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ile bazı öğrenciler arasında geçtiği iddia edilen olayla ilgili Bakanlığımız tarafından inceleme/soruşturma başlatılmıştır. Süreç yakından takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur' ifadelerine yer verildi.

Valilik: Öğretmen görevden uzaklaştırıldı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
97
55
17
7
6
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Burak B.

Gerçekten ülke salak insanlarla dolu. Sırf salaklardan oluşan sıfırdan 3 tane daha ülke kurabiliriz.

Yağız Kemancı

Hahhahah :D Süper yorum ya :D Güldürdün bastım beğen tuşuna.

Ümit Mustafa Akdoğan

Şu ülkede tek gerçek mağdur alevi insanlarımızdır yıllarca dışlandılar haklarında türlü türlü iftiralarda bulunuldular buna rağmen bir taşkınlıkları yoktur. ... Devamını Gör

Mete Han

Türkiye ülke değil kocaman bir çete