Çipras'ın Sildiği 'Türkiye Tweetleri'nin Ardından Kim Ne Dedi?

 > 
35PAYLAŞIM

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Türkiye ile ilgili tweetleri sosyal medyanın gündemine oturdu!

1. 29 Kasım günü, Brüksel'de Türkiye'nin AB üyelik sürecini canlandırmak adına zirve toplandı.

Avrupaya vizesiz giriş, AB'ye tam üyelik ve mülteci dosyası zirvede masaya yatırıldı.

2. Zirvede tüm liderler bir aradaydı. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da. O'nu diğerlerinden ayıran, zirvenin ardından attığı ilginç tweetler oldu!

3. Aleksis Çipras, Davutoğlu ile sohbetinde bahsettiği konulara dair tweetler attı. Türkiye-Rusya krizine dair ifadeler de vardı, hava sahasının ihlaline dikkat çeken Çipras, 'Neyse ki bizim pilotlarımız sizinkiler kadar sinirli değil' ifadesini kullandı.

4. Bunun ardından Davutoğlu'nun yanıtı gecikmedi; 'Pilotlarla ilgili yorumlar günün ruhuyla uyuşmuyor. Pozitif gündemimize odaklanalım.'

5. ve Twitter'da çok nadiren karşılaşılan bir şey oldu ve bir Başbakan, Çipras, o tweetleri sildi.

İngilizce atılan tweetler silindi, Yunanistan hesabında tweetler hala duruyor.

6. Neyse ki Bizim pilotlarımız sizinkilerin Ruslara karşı olduğu kadar gergin değil.

7. Sizler hava sınırını ihlal etmek için, biz de engellemek için milyarlar harcıyoruz

8. Son model silah sistemlerimiz havada mevcut ama aşağıda masum insanların boğularak ölmesine neden olan kaçakçıları tespit edemiyoruz.

9. Yunanca tweetlerin atıldığı hesapta şu ifadeler geçiyor;

10. Çipras'ın tweetleri silmesinin ardından yorumlar gecikmedi, dış basında da bu ilginç olay yer buldu.

11. Bazı yabancı hesaplar da açıklamaların ardından tweetlerin silinmesine dikkat çekip, 'Diplomatik amatörlük, dış politika zaafiyeti' yorumu getirdi.

12. Bir gazeteci: Tuhaf, tweetler silinmiş...

13. Çipras'a mizahi tepkiler de gecikmedi: 'Tweetleri kuzenin mi attı?' 😂

14. 

15. Konu Ekşi Sözlük'te de tartışıldı. Sözlük tarihinde ilk defa herkes aynı fikirdeydi...

16. 

17. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Hadi yazdın diyelim niye siliyosun? Ne olursa olsun silmicektin o kadar.

fulyaozata5

hiç değilse Yunanistan'ı adam gibi bir insan yönetiyor. bizimkilerin yaptıklarının yanında adamın yaptığı yorumlar hiç bir şey değil. yani doğruyu da söylüyor. sen 3 milyar dolara bekçi köpeği olmayı kabul edersen herkesin bir şey söyleme hakkı da vardır ki zaten adamlar ab'nin üyesi. bir de adamı eleştirmişler mültecileri batırdı diye; sen burada söz de hümanistlik yapmayı biliyorsun sonra da bize iş vermiyorlar, önce biz sonra mülteciler diye bık bık ötmeyi de biliyorsun ama kusura bakmayın da o mülteciler size bir dokunsa adamları ilk siz boğazlarsınız.

moki85

Sen nerde yasiyosun bilmiyorum ama memlekette 2.5 milyon multeci var bunu belirteyim de ayrica biz 3 milyar euroya bekci kopegi olduysak cipras kapitalist merkelin gotunu yalayan biri olur heralde. Ayrica is istemekle denizin ortasinda coluk cocugun botunu batirmayi ayni kefeye nasil koydun anlayamadim. Ictigini soylede bizde icelim kafan baya guzelmis.

fulyaozata5

seninle aynı aynı ortamda nefes almadığım kesin yazdıklarımdan hangisi bu kadar zoruna gitti anlamadım ortada olan gerçekleri göz önüne serdim merkeli yalıyor demişsin sen müslüman türklerle hristiyan yunanları aynı kefeye koyan bir avrupa ülkesi gördün mü o adam g.t yalamasa bile zaten türkiyeden daha çok haysiyeti var. çoluk çocuk batırmak demişsin bizdeki iktidarın öldürdüğü çoluk çocuk değildi sanki insan başkasına laf atacaksa önce kendi kanlı ellerini temizlemeli, türkiyenin elinin de ne kadar kirli olduğu malum. iş isteği demişsin kendi milletine bakamayan adam kaç kuruşa kendi halkını satan adam mülteci bakacak sen hangi sözde ütopyada yaşıyorsun acaba. ama sizin hümanistliğiniz sözdedir daha önce de dediğim gibi g...tnüz sıkışsa neler yapabileceğinizi biliyoruz. kendi yaptığınız rezillikleri görmez, biri olanları yüzünüze vurursa da sen ne içtin diye sözde laf vurmuş olursunuz ne kadar yaratıcı.

moki85

çocukların bulunduğu botu batıran yunanları savunan zihniyetten hümanistlik dersi alacak değilim. Ayrıca çiprasın hiçbir ağırlığı yok hala neyin savunması bu merkelin bi tokatlamadığı kaldı adamın resimlerine bile baksan kimsenin takmadığını görürsün tabi görmek istersen, benim zoruma giden birşey yok senin zoruna giden birşeyler varmış ki burdaki yorumlara laf koyma gayretine girmişsin ayrıca Türkiye nin elindeki kanları söylede bilelim hangi mülteci botunu batırmış hangi pazar yerini bombalamış öyle lafı ortaya atıp kaçmak yok. Artık anlayın yahu çipras söylediği tüm sözleri yuttu tükürdüğünü yaladı halkının hayır dediği anlaşmayı gitti imzaladı kapitalizme savaş açmıştı kapitalist merkelin kucağında oyuncak oldu hala itibardan bahsediyorsun yav cidden komiksin...

moki85

içtiğin konusunda şaka yapmıştım ama şu sözlerinden sonra cidden bişeyler aldığını düşünüyorum. senin derdin hükümetleyse ne bu konu nede burdaki yorumların bunu savunduğu yok ama yapılan yavşaklığı da allayıp pullamaya kalkma!.

menemen

son modey silah sistemimiz vay bizim ulan git eknominle ugras amk

metaonder

8. Son model silah sistemlerimiz havada mevcut ama aşağıda masum insanların boğularak ölmesine neden olan kaçakçıları tespit edemiyoruz. Bence çipras buna dikkat çekmek istemiş. Fakat biraz saçmalamış ya da ne demek istediğini tam anlatamamış.

qozmonot

yarın diyecek işte Türklerden korunmak için tüm parayı savunma sistemine bastık o yüzden battık. Yine paraları bitmiş yol yapıyo şimdiden dindük

metaonder

Afasdafsdaafdafa Ya aslında bilmiyorum çipras eski yunan kafalardan değil gibi

destanyazan

Lütfen kayda değer 1 tanecik ülke bize saygı duysun, lütfen...

Görüş Bildir