Sağlık Bakanı Akdağ'dan, Balbay'a Yılbaşı Hediyesi: Adım Ölçer

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Alay eder gibi yılbaşı hediyesi | Cumhuriyet

Alay eder gibi yılbaşı hediyesi | Cumhuriyet

Sağlık Bakanı Akdağ, yılbaşı armağanı olarak milletvekillerine pedometre (adım ölçer) gönderdi. Bakan'ın tutuklu vekillere de adım ölçer göndermesine CHP milletvekili Mustafa Balbay'ın eşi Gülşah Balbay tepki gösterdi. Gülşah Balbay, '8 metrekarelik hücrede ne kadar yürüdüğünü, volta attığını hesaplasın diye herhalde böyle bir hediyeyi layık gördüler. 13 Aralık'ta yürüyenlerin adımlarını saysınlar. Daha anlamlı olur. İade edeceğim' dedi.

Cumhuriyet Ankara Bürosu'nun haberine göre, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’a yılbaşı armağanı olarak pedometre (adım ölçer) gönderdi. Gülşah Balbay, bu hediyeleri geri göndereceğini vurgularken şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

Meclis'te yeni yıl hediyeleri eşleri isyan ettirdi | Hürriyet

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, tüm vekillerle birlikte Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve MHP Milletvekili Engin Alan'a yeni yıl hediyesi olarak 'adım ölçer' ve 'fidan' gönderdi. 'Daha güzel bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız' mesajıyla gönderilen hediyeleri öğrenen vekil eşleri, "Bizimle dalga geçiyorlar. Bunları aynen onlara iade ediyoruz" diyerek tepki gösterdiler.

Sağlık Bakanı Akdağ, yeni yıl hediyesi olarak bütün milletvekilleriyle birlikte tutuklu 8 vekile 'pedometre' adım ölçer gönderdi. Bakan Eroğlu'nun hediyesi ise; "Daha güzel bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Bu vesileyle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Yeni Yılınızı gönülden tebrik ederim" kartı eşliğinde iki köknar fidanı oldu.

Silivri Ceza"evi'nde tutuklu bulunan Mustafa Balbay'ın eşi Gülşah Balbay iki hediyeyi de bir not eşliğinde bakanlara iade ettiğini açıkladı. "Hediyeleri görünce hayrete düştüm. Demek ki Sağlık Bakanı da Orman, Su İşleri Bakanı da eşimin milletvekili olduğunu kabul ediyorlar ki; diğer vekillerle birlikte onlara da göndermişler" diyen Balbay, "Demek ki eşimi vekil olarak kabul ediyorlar. O zaman milli iradenin tutuklu olmasına nasıl seyirci kalıyorlar? Çıkmaları için hiçbir şey yapmıyorlar. Bu nasıl adalettir" dedi. Adalet ve eşine özgürlük istediğini vurgulayan Balbay, "Hediye istemiyorum. AKP'den gelecek hiçbir hediyeyi kabul etmiyorum" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraCumhuriyet Halk PartisiİzmirMilliyetçi Hareket Partisirecep akdağ
Görüş Bildir