Ala: 'Temenni Ederiz ki Halk HDP’yi Baraj Altında Bırakır'

 > 
20PAYLAŞIM

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, seçimde HDP’yi baraj altında bırakmak gibi bir planınız var mı?” sorusuna Ala, “Bizim öyle bir projemiz yok ama temenni ederiz ki halk HDP’yi barajın altında bırakır” dedi.

Eski İçişleri Bakanı ve  Efkan Ala Ağrı iddialarına açıklık getirdi AK Parti Erzurum adayı olan Efkan Ala CNN Türk yayınında Akif Beki’nin sorularını yanıtladı.

Bir internet sitesi tarafından yayınlanan ve Ala’nın Ağrı Valisi ile yaptığı belirtilen telefon konuşmasına ilişkin iddialara cevap veren Ala şunları söyledi:

“İnsanlar kurgulayıp orada burada yazıyorlarsa ki bu ahlaksız bir uydurma. Beni tanıyanlar bilir. Olacak şey değil. Bu ne kadar sefilleştiğini gösteriyor provokasyonun. Külliyen yalan! Zaten ses kaydı falan da değil. Birisi oturup yazmış, malum o siteden de yayına vermişler. Bunun ele alınır, tutulur bir tarafı yok. Aklı başında olan bir beyin bunu gördüğü zaman tamamen uydurma olduğunu görür. Bunu yapmak zor da değil yazar yayınlar internet sitesinde. Bunun benimle ilgisi yok. Haysiyetsizce ve ahlaksızca bir uydurma.  Bu konuda avukatımız hemen ilgili yerlere başvurdu. İnşallah onu yazanı bulup çıkarırlar.”

Akif Beki’nin, “Seçimde HDP’yi baraj altında bırakmak gibi bir planınız var mı?” şeklindeki sorusuna Ala, “Bizim öyle bir projemiz yok ama temenni ederiz ki halk HDP’yi barajın altında bırakır, bu da bizim siyasi temennimizdir. Sonuçta rakibiz onlar da bizim için aynı şeyi temenni ediyordur” dedi.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir