AKP ve Cemaate Büyük Sürpriz....

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

AKP Ve Cemaate Büyük Sürpriz....

AKP Ve Cemaate Büyük Sürpriz....

Cemaatin düzenlediği 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı Finali Atatürk Olimpiyat Stadı nda gerçekleştirilecek. Cemaatin Olimpiyat şovu Taksim'deki direniş nedeniyle bu sene sönük geçti. Eski yıllardaki gibi ekranlarda yer alamadı. Geçen seneki Türkçe Olimpiyatları Finali Türk Telekom Arena Stadında gerçekleşmiş, Cemaat başbakan Erdoğan'ı da davet ederek Erdoğan'a gövde gösterisi yapmıştı. Erdoğan'da bunu fırsat bilerek Cemaat mensublarına jest niteliğinde bir konuşmaya imza atarak Cemaatin Amerika'daki lideri Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet etmişti.

AKP Taksim Gezi Parkı 'ndaki direnişler nedeniyle Ankara ve İstanbul'da miting kararı aldı. AKP teşkilatları bu mitinglere adam toplamak için gece gündüz çalışıyor. AKP'li belediyelerin bütün imkanları seferber ediliyor. Ankara mitingi bugün Sincan'da gerçekleşti. AKP'nin istediği kalabalığa ulaşamadığı, çevre illerden de dahil bir sürü otobüs kaldırılmasına rağmen sönük geçti.

AKP'nin ikinci mitingi yarın İstanbul'da Kazlıçeşme alanında saat 18:00da gerçekleştirilecek. AKP Cemaate göre miting reklamını çok iyi yaptı. İstanbul'da İETT otobüşlerinin arkaları, internet sitelerinin benerlarının satın alınması daha önce AKP'nin uyguladığı yöntemler değildi. AKP ve Cemaatin gövde gösterisi niteliğindeki organizasyonları yarın çakışıyor. Tam saat olarak çakışmasa bile Kazlıçeşme-Olimpiyat Stadı arası düşünüldüğünde biraz imkansız gibi gözüküyor. Cemaat geçen sene

AKP mitinglerine verdiği desteği bu sene vermeyeceğini Cemaatin gazetesi Zaman'da çıkan haberler olsun, köşe yazarlarının Erdoğan'a ve ekibine verdikleri ayarlar olsun artık her şeyin eskisi olmayacağının bir kanıtı niteliğinde. Neden olmasınki dersane krizi, Mit krizi, emniyetteki cemaatçileri tasviye edilmasi, Başbakan'ın dinlenmesi, cemaatçi işadamlarına kredi verilmemesi...

AKP'nın yarınki hedefleri KAzlıçeşmeye yarın 1 milyon kişi toplamak. Hatta akşamdan beri twitter da #1MilyonYarınKazlıçeşmeye hastagini üst sıralara taşımak için baya uğraştılar.

Yarın Cemaat ve AKP'yi büyük bir sürpriz bekliyor. O da Taksim Gezi Parkı sürprüzi. Çünkü bu akşamki polis müdahalesine halk aşırı tepkili. Yarın 1 milyonun üzerinde halk Taksim Gezi Parkı'na toplanarak AKP ve Cemaate akıllı olun mesajı verecek gibi. Asıl gövde gösterisi yarın ne Olimpiyat Stadın'da ne de Kazlı Çeşme de olacak yarın gövde gösterisinin alası Taksim'de olacak! (BCO)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanFethullah GülenGezi ParkıİstanbulPolisTürk TelekomTwitter
Görüş Bildir