Görüş Bildir

AKP'nin Z Kuşağı Anketi: Sadece Yüzde 10'u Geleceği İçin Mücadele Etmeyi Değer Buluyor

Anasayfa > Gündem

AKP'nin yaptırdığı ankete göre “Hayatta ne için mücadele etmeye değer?” sorusuna gençlerin yüzde 70’i “Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim” yanıtını verdi. “Kariyerim, geleceğim için mücadele ederim” diyenlerin oranı ise yüzde 10’da kaldı.

Milliyet gazetesinden Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre, AKP 16 Kasım’da Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi yerleşkesinde yeni açılan Başkent Millet Bahçesi’nde Belediyeler Gençlik Festivali düzenlemeye hazırlanıyor. Bu arada AK Parti’nin “Z” kuşağına yönelik yeni bir anket yaptırdığı, anket kapsamında “Hayatta ne için mücadele etmeye değer?” sorusuna gençlerin yüzde 70’inin “Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim” yanıtını verdiği öğrenildi.

AK Parti kaynakları, Türkiye’nin dört bir yanında Z kuşağına yönelik faaliyetlere ağırlık verildiğini söylerken, “Gençlerin AK Parti’ye karşı ilgisinin az olduğu, partinin gençlere erişemediği” yönündeki iddiaların “algı çalışması” olduğunu savundu.

'AKP'nin Z kuşağı ile ilgili bir destek sorunu yok'

'AKP'nin Z kuşağı ile ilgili bir destek sorunu yok'

Kaynaklar, “AK Parti olarak, yaptığımız anket çalışmalarında devamlı olarak gençliğin beklentilerinin, hedeflerinin, fikirlerinin, taleplerinin neler olduğunu; icraatlarımızda neleri eksik görüp nelere tam puan verdiklerini sürekli ölçüyoruz. AK Parti’nin Z kuşağı ile ilgili bir destek sorunu yok. Yalnızca gençlerin AK Parti’ye alâkasını nasıl daha da artırabileceğimiz üzerine yeni çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanı’nın gençler üzerindeki etkisi hâlâ büyük. Bu nedenle gençlerle buluşma programları sıklaştırılacak” değerlendirmesini yapıyor.

Anketin sonuçları ise ilginç

Anketin sonuçları ise ilginç

AK Parti kaynakları, Z kuşağına yönelik yaptırdıkları yeni ankette, “Hayatta ne için mücadele etmeye değer?” sorusuna gençlerin yüzde 70’inin “Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim” yanıtını verdiğini; “Kariyerim, geleceğim için mücadele ederim” diyenlerin oranının ise yüzde 10’da kaldığını söyledi. Kaynaklar, AK Parti’nin anketinde seçimlerde “AK Parti’ye oy veririm” diyen gençlerin oranının ise yüzde 40 olduğunu ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
9
3
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
semih karakaş

“AK Parti’ye oy veririm” diyen gençlerin oranının ise yüzde 40 olduğunu ifade etti. Amk buna çok güldüm :)

Gamze

anketi gençlik kollarında yapmışlar belli.