Görüş Bildir

AKP'nin Şırnak'taki 'Kendi Savaş Uçağımızı Yapıyoruz' Afişi Tepkiler Üzerine Kaldırıldı

Anasayfa > Gündem

AKP Şırnak İl Örgütü, dün akşam bilboarddaki afişi kaldırarak yerine, ‘Elektrikli otomobil yapıyoruz’ afişini astı.

Şırnaklılar ve 2011 yılında sınıra düzenlenen hava operasyonunda 34 yakını kaybeden Uludereli aileler afişi, “Roboski’nin faillerini bile ortaya çıkarmayan AKP’nin, Şırnaklılara seçim vaadi yerli savaş uçağı oldu. Bizleri katlettikleri savaş uçaklarıyla seçim vaatlerinde bulunuyorlar” diye eleştirince AKP il teşkilatı tepki çeken afişi değiştirdi. Sosyal medyada da eleştirilerin odağı olan afiş, çok tartışılmıştı.

Kentte tepki yatışmadı. Yakınlarını kaybeden Uludereli aileler bugün Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirdi.

Tartışılan afişin yerine 'Elektrikli otomobil yapıyoruz' afişi asıldı.

Ailelere, Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan, HDP, DBP il başkanları ve HDP milletvekili adayı Leyla Birlik ile çok sayıda kişi katıldı. Aileler adına açıklama yapan Roboski-Der Başkanı Veli Encü, AKP’ye tepki göstererek, şunları söyledi:

“28 Aralık 2011 tarihinde çocuklarımızı, çoğunluğu çocuk 34 yakınımızı katleden iktidar bugün, ‘Kendi uçağımızı yapıyoruz’ siyaseti yapıyor üzerimizde. Biz Roboskili aileler olarak bunu kınıyoruz. Bize adalet yerine yerli yapımı savaş uçaklarını layık gördüler. Adalet arayışımızı gerçekleştirdiğimiz meydanlarda bu afişlerin bulunması Roboskili ailelere skandal ve en büyük hakarettir. Biz Roboskili aileler olarak tam 1243 gün önce sınır bölgesinde savaş uçakları tarafından çocuklarımız öldürüldü diyerek, o günden buyana aralıksız adalet mücadelemizi yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz. Bugün burada önünde durduğumuz bu billboardda AKP yöneticilerinin seçimler için hazırladığı afişin önünde açıklamamızı yapıyor olacaktık. Yalnız AKP yöneticileri tarafından bu billboard dün gece değiştirilmiş. Görüyorsunuz, ‘Elektrikli otomobil yapıyoruz’ diye değiştirildi.”

Zete ve Demokrat Haber

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

yolcu uçağı için koltuk yaptınız onunla övünüyorsunuz.daha tarımı beceremiyorsunuz.üstüne üstlük kim yapacak?siz en başta bir kere bilim adamlarınızın can gü... Devamını Gör

tahir seymen

Uçak fabrikasını kapatırken, "Şeftali üretin, daha karlı." diyenleri özlemişsin sen. Eskiden beyin göçü vardı artık o da kalmadı. Ama sendeki neyin kafası?

Ahmet Ali Emici

Nasıl olsa photoshop crack internette bolca mevcut. İndir, yazı stilini bul, bir 'görsel' ile daya cümleyi. uzay gemisi yapıyoruz, kendi kendine işeyen robot... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Geçen gün bir yerde okudum ilk yerli mouseu yaptık diye. Mouse yaptığımıza göre savaş uçağına sıra geldi demektir.!!