AKP'li Ensarioğlu: 'YPG'lilerin Taziyesine Katılmak Suç Değil'

 > 
85PAYLAŞIM

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu YPG'lilerin taziyesine katılmasıyla ilgili tartışmalar üzerine, "Taziyelere katılmak suç değildir, bir değil birkaç kez gittim. Dokunulmazlığım kalkacaksa da ilk oyu ben veririm" dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve MYK Üyesi Galip Ensarioğlu YPG'li taziyesine katılmasıyla ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Ensarioğlu, "Taziyelere katılmak suç değildir, taziyeye katılmak taziye sahibinin acısını paylaşmaktır. Evet ben katıldım ancak Sayın Kılıçdaroğlu az biliyor, bir değil birkaç kez katıldım, bununla ilgili dokunulmazlık kalkacaksa ilk oyu da ben veririm" dedi.

Ensarioğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Taziye meselesi özlellikle Ankara patlamasından sonra Van’da bir milletvekilinin bu vahşi terör eylemini gerçekleştiren şahsın taziyesine katılmasıyla başlayan bir tartışmadır. Taziyelere katılmak suç falan değil. Taziyeye katılmak taziye sahibinin aısını paylaşmaktır. Kimse çocuğunun terörist, kötü falan olmasını istemez. Ölmesini de istemez. Bu ayrı insani bir şeydir, geleneklerimizde olan bir şeydir. Ama vahşi bir terör eyleminde, bütün kamuoyunu infiale sürükleyen bir eylemde mileltin vekili olarak gidip orada konuşma yaptığınız zaman bu olayı sahiplenme anlamında toplumda bir sıkıntı yaratıyor. Bunun üzerine oluşan bir yargıydı bu taziye meselesi. Daha sonra işte CHP’nin ve paralelci yapının benim sosyal medyada katıldığım bir YPG’linin taziyesinin görüntülerini vermişler. ‘HDP’ye şunu söylerken, sizin vekiliniz de katıldı’ gibi. Sayın Kılıçdaroğlu ana muhalefetin lideri olarak bunu dile getirmesini hayretle izledim. Bunu sanki saklayacakmışız gibi..."

  • DHA
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir