AKP'li Başkandan AKP Kurucusuna Dayak!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

AKP'li Başkandan AKP Kurucusuna Dayak!

AKP'li Başkandan AKP Kurucusuna Dayak!

Denizli Çardak'da AK Parti İlçe Teşkilatı kurucularından 40 yaşındaki İbrahim Canel'in eleştirdiği Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Kocazeybek'in kendisini dövdüğünü açıkladı.

Denizli’nin Çardak İlçesi’nde Belediye Başkanı AK Parti ’li Mustafa Kocazeybek’in, AK Parti Çardak İlçe Teşkilatı kurucularından olan parti üyesi 40 yaşındaki İbrahim Canel’i, kendisi ve belediyenin çalışmalarını eleştirdiği, ayrıca Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayet ettiğini öne sürüp yakınlarıyla dövdüğü iddia edildi. İbrahim Canel, "Eleştiri ve uyarıları hazmedemediler. Beni darp ettiler. 3 gün iş göremez, 5 gün istirahat raporu aldım. Başkan ve kardeşlerinden şikayetçi oldum" dedi. Başkan Kocazeybek ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini dile getirdi.

Çardak İlçesi’nde AK Parti Teşkilatı’nın kurucularından ve parti üyesi besici İbrahim Canel, Çardak Belediye Başkanı AK Parti’li Mustafa Kocazeybek’i ve belediyenin eksik hizmetleriyle usulsüzlük iddialarını sosyal paylaşım sitesi Facebook 'ta paylaştığını bu nedenle zor günler geçirdiğini ifade etti. Halkı aydınlattığını savunan evli ve bir çocuk babası Canel, “Çöplerin zamanında toplanmadığı, içme suyunun yeterince temiz olmadığı ve belediyenin diğer hizmetlerinin yetersiz olduğu gibi konuları sosyal paylaşım sitesinde paylaşarak halkı aydınlattım, belediyeyi uyardım. Başkan makam aracıyla Denizli kent merkezine sakal traşı olmaya gidiyor. Zabıta aracıyla köylere düğünlere gidiyor. Bunları da Facebook üzerinden halka duyurdum. Başkan, 3 Mayıs’ta belediyeye ait minibüsle Bursa’ya gezi düzenledi. Geziye kendi yakın çevresi katıldı. Ayrıca, yasal olmadığı halde mezarlıkta sondaj kuyusu açtırıp, suyu bir firmanın kullanımına sundu. Bu iki konu için Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayette bulundum. Şikayetim üzerine, belediyeye ait araç için 770 TL gider gösterildi ve kendi ceplerinden ödeme yapıldı. Başkan Mustafa Kocazeybek, eleştirilere ve uyarılara tahammül edemedi. 28 Haziran’da kıraathanede otururken, yanıma kardeşleri Fatih Kocazeybek ve Serhat Kocazeybek ile gelip bana saldırdı. Sağ gözüm kanadı. Vücudumun değişik yerlerinde darp izleri oldu. Denizli Devlet Hastanesi’nden 3 gün iş göremez, 5 gün istirahat raporu aldım. Ardından da beni dövenler hakkında Çardak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundum"dedi.

CANEL, “BAŞBAKANIMIZ GEREĞİNİ YAPACAKTIR"

İbrahim Canel, Başbakan Recep Tayyip Erkdoğan’ın bile eleştiriler ve muhalefeti dikkate alıp, hazmedebildiğini sözlerine ekleyip, “AK Parti’nin Çardak İlçe Teşkilatı kurucu üyesiyim. Partideki kaydım hala sürüyor. Çardak Belediye Başkanı da AK Parti’li. Aynı partide olmam, yapılan yanlışları görmezden geleceğim anlamına gelmez. Yanlışları partimizin de zarar görmesine neden oluyor. Sosyal paylaşım sitesindeki kişisel sayfamdan eleştirilerime devam edeceğim. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ’ın da bu haksızlıklardan haberdar olup gereğini yapmasını bekliyorum" diye konuştu.

BAŞKAN, "ELEŞTİRİNİN DE BİR SINIRI VAR"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBursaFacebookRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir