AKP İktidarı, Sivas'ın Katillerini Korumaya Devam Ediyor! |

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

AKP İktidarı, Sivas'ın Katillerini Korumaya Devam Ediyor! |

AKP İktidarı, Sivas'ın Katillerini Korumaya Devam Ediyor!  |

Sivas Katliamı Davası’nda yargılanan sanıklardan dosyası ayrılan üç katilin davasına 28 Eylül günü Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Katillerden Murat Karataş’ın, yirmi yıldır hakkında ‘kırmızı bülten’ çıkartılmadığı ve ayrıca diğer katiller Murat Sonkur ve Eren Ceylan’ın Alman makamlarından iade talepleri ise ‘iade evrakının usulüne uygun olmadığı’ gerekçesiyle reddedildiği ortaya çıktı.

Daha önce de katillerden Cafer Erçakmak’ın, yıllarca ‘aranıp bulunamaması’ ve daha sonra evinin önünde güvenlik kamerasının olmasına rağmen oğlunun evinde ölmesi, devletin, katilleri yakalama ve yargılama gibi bir niyetinin olmadığının çok açık bir göstergesidir. Düzen, katilleri göstermelik davalarla yargılamaya çalışarak kamuoyunun gözünü boyamaya çalışıyor. Onları yeni katliamlarda kullanmak üzere bir kenarda bekletiyor, koruyor ve saklıyor. Katliamın üzerinden geçen yirmi yıl boyunca iktidara gelen tüm partiler, katliamcıları korudu, sırtını sıvazladı. Bu sürede katliamcılar evlendi, ehliyet aldı, hatta milletvekili oldular. Ama bir türlü cezalandırılmadılar.

Söz konusu devrimciler, demokratlar olduğunda, dinleme cihazlarıyla, güvenlik kameralarıyla, teknik takiple ve tüm polis gücüyle seferber olan devlet, gerici katilleri korumak için elinden geleni yapıyor.

Alevi açılımlarıyla halkı kandırmaya çalışan AKP iktidarı, günümüzde de devam eden katliam provaları ve katliam girişimlerine sessiz kalıyor. Aksine, Alevi düşmanı söylemleriyle halkı birbirine karşı kışkırtmaya çalışıyor. Yeni katliamların önünü açıyor.

Bu düzenden, tabi ki katliamcıları cezalandırmasını beklemiyoruz. Mevcut düzen partileri, katilleri cezalandıramaz. Bırakın cezalandırmayı, kendi hukuk sistemlerindeki maddeleri doğru dürüst uygulayıp yargılama bile yapamazlar. Sivas Katliamı’nı ‘insanlık suçu’ olarak değerlendirmeyen mahkemeler mi katilleri yargılayıp cezalandıracak? Tabi ki hayır! Katillerden hesabı, sadece halkın adaleti sorabilir. Halkın adaletsiz kaldığı hiçbir zaman görülmemiştir. Halk, kendi adaletini kendisi sağlamasını bilir.

DAVAMIZ MAHŞERE KALMAYACAK!

SİVAS’IN KATİLLERİNDEN HESABI, HALKIN ADALETİ SORACAK!

DEVRİMCİ ALEVİ KOMİTESİ

www.kerbela.biz

devrimcialevikomitesi@gmail.com

Kategori: Açıklamalarımız, Güncel

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAleviAnkaraGmailPolis
Görüş Bildir