Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AKP'den 'Kadir Mısıroğlu' Açıklaması: 'Hasta Ziyaretinin İdeolojisi Olmaz'

Anasayfa > Gündem

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın mensuplarının Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Kadir Mısıroğlu ziyaretine ilişkin sorusu üzerine 'Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. İnsani bir ziyaretten böylesine siyasi, ideolojik sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmuyoruz' dedi ve ekledi:  'Diyanet İşleri Başkanımız, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz tarafından takdir edilen bir ilim adamıdır.'

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Çelik tepkilere ve istifa çağrılarına da değindi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Bir basın mensubunun 'Diyanet İşleri Başkanının ziyaretine ilişkin 'insani' denildi. Zamanlaması, cübbe ile yapılması söz konusu oldu. Dün muhalefetten ‘gereğini yap’ çağrısı geldi' hatırlatması yaparak sorduğu soru üzerine Çelik şöyle konuştu: 

'Bu tartışmalar olduğu andan itibaren ayrıntılı şekilde izledik. Diyanet İşleri Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın takdir ettiği bir yöneticidir. Çalışmalar sebebiyle FETÖ ve PKK’nın hedefindedir. Geldiği günden beri ortaya koyduğu çalışmalar hükümet tarafından takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. İnsani ziyaret, insani ziyarettir arkadaşlar. Her insani ziyaretten siyasi sonuçlar çıkartmaya başlarsak bunun sonu gelmez. 

Zaten kendisi de ifade etti. Gittiğinde resimler aile tarafından çekiliyor, paylaşılıyor. Kıyafeti söz konusu ediliyor. Zaten kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz arkadaşlar. İnsani bir ziyaretten böylesine siyasi sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmuyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır. Bu çağrılara cevabımızın bu şekilde olduğunu belirtmek isterim.'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş'ın 10 Kasım arifesinde Kadir Mısıroğlu'na yaptığı ziyaret tepkilere neden olmuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada 'insani bir hasta ziyaretidir' denilmişti.

CHP, MHP ve İYİ Parti genel başkanları Erbaş'a tepki gösterirken, istifa çağrısında bulunmuştu.

CHP, MHP ve İYİ Parti genel başkanları Erbaş'a tepki gösterirken, istifa çağrısında bulunmuştu.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
198
150
14
5
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Bu beyni sulanmış ihtiyar kalkıpta 15 temmuzda keşke fetö kazansaydı deseydi yine de ziyaret edermiydiniz?

denemecelersss

o zaman bu ihrtiyara soysuz dinsiz kitapsız vatan haini fetöcü fetönün kripto adamı neler derlerdi neler.

gaydırı guppak

şey diyanet işleri şeysi olan adam fazıl saya da taziyeye gitti mi merak ettim malum ideoloji önemli değil ?

Osman Oralet

Lan oğlum ideoloji dediğiniz Atatürk düşmanlığı amk. Atatürk düşmalığının ideolojisi mi olur...