AKP'den Kabine Değişikliği Açıklaması: 'Cumhurbaşkanı Yeni Bir Düzenlemeye Gidecektir'

1PAYLAŞIM

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kabine değişikliği ile ilgili soruya, "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir" dedi. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünal, kabine değişikliği ile ilgili soruya, "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir" dedi.

Ünal, "Değişim konuşulmaya başlayınca kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Yarın yapılacak AKP kongresine değinen Ünal, "Kongrede Türkiye için güven ve istikrar diyeceğiz. Seçilecek kadrolar Türkiye'yi 2023'e taşıyacak" dedi.

Kabine'deki bir önce değişim Berat Albayrak'ın istifasıyla olmuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 8 Kasım 2020'de resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurmuştu. Albayrak, "sağlık sorunları nedeniyle" bakanlık görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. İstifasından 1 gün sonra yani 9 Kasım'da ise Berat Albayrak'ın istifası kabul edilerek 10 Kasım'da Lütfi Elvan Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmıştı

Öte yandan dün Rasim Ozan Kütahyalı'dan dikkat çeken bir iddia gelmiş ve “Berat Albayrak’ın muhteşem ve kuvvetli dönüşüne hazır olun” demişti. Kütahyalı, çarşamba günü AKP kongresinde Berat Albayrak’ın 'muhteşem' dönüş yapacağını öne sürmüştü.

Erdoğan: Kabine değişikliği söylemleri masa başı uydurulan haberlerdir

11 Kasım 2020'de partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine değişikliği söylemlerinin masa başında uydurulan haberler olduğunu belirterek, "Bizim medyanın işi gücü yok. Siz yazacaksınız, TV'lerde konuşacaksınız ben bunlarla mı amel edeceğim. Biz buralara bu kalemlerle gelmedik. Biz kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Gerektiğinde bu değişikliği hayata geçirecek olan da cumhurbaşkanıdır. Harekete geçmek için şuraya veya buraya değil, millete bakarız, millet ne diyor. Milletimizden işaret aldığımızda tereddüt etmeden gereğini yaparız" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Berat Albayrak, Sağlık Sorunları Nedeniyle Vazifesinden Affını İstedi' - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Berat Albayrak, Sağlık Sorunları Nedeniyle Vazifesinden Affını İstedi' - onedio.com
Rasim Ozan Kütahyalı'dan Berat Albayrak İddiası: 'Muhteşem Dönüşüne Hazır Olun' - onedio.com
Rasim Ozan Kütahyalı'dan Berat Albayrak İddiası: 'Muhteşem Dönüşüne Hazır Olun' - onedio.com
Kulisler Hareketlendi: Kabinede Değişim Bekleniyor - onedio.com
Kulisler Hareketlendi: Kabinede Değişim Bekleniyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir