Görüş Bildir

AKP'den Aday Olan Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne Atanması Gündemde: #KayyumRektörİstemiyoruz

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Melih Bulu'yu ataması üniversite öğrenincilerinin tepkisine neden oldu. AKP'nin Sarıyer İlçe Teşkilatı kurucusu olan Bulu, 2015 seçimlerinde de AKP'den milletvekili aday adayı olmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarıda Boğaziçi Üniversitesi'nin de olduğu 5 üniversiteye rektör atadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne Prof. Melih Bulu'yu atamasıyla AKP'de siyaset yapmış rektörlere bir yenisi daha eklendi. AKP Sarıyer İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı olan Bulu, daha sonra AKP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı yaptı. Bulu ayrıca 2015 seçimlerinde AKP'den İstanbul milletvekilliği için aday adayı olmuştu.

Öğrencilerden tepki geldi

Öğrencilerden tepki geldi

Prof. Bulu'nun Rektör olarak atanmasına Boğaziçili öğrenciler tepkili. Boğaziçi Dayanışması, yeni Rektör için kayyum' yorumunu yaptı. Platform tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımda, 'Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle okulumuza Melih Bulu'nun kayyum olarak atandığını öğrendik. Boğaziçi öğrencileri olarak demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz.Melih Bulu bizim rektörümüz değildir!' denildi.

Twitter'da #KayyumRektörİstemiyoruz etiketiyle paylaşımlar yapılıyor 👇

Twitter'da #KayyumRektörİstemiyoruz etiketiyle paylaşımlar yapılıyor 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
195
79
28
8
7
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?