Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akkuyu Hidroteknik İhalesini Cengiz İnşaat Kazandı...

Anasayfa > Gündem

Akkuyu Nükleer Santrali'nin deniz hidroteknik yapılarının 'anahtar teslimi' projelendirilmesi ve inşası ihalesini Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ kazandı.

Akkuyu Nükleer Santrali'nin deniz hidroteknik yapılarının 'anahtar teslimi' projelendirilmesi ve inşası ihalesini Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ kazandı.

Akkuyu Nükleer AŞ'den yapılan açıklamaya göre, ihale komisyonu, gelen tekliflerin incelenme aşamasını tamamladı.

Akkuyu Nükleer Santrali deniz hidroteknik yapılarının 'anahtar teslimi' projelendirilmesi ve inşası ihalesine ilk aşamada Özaltın İnşaat, Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ, STFA-Makyol-Rönesans Konsorsiyumu, Nurol İnşaat ve Ticaret, Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ, IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret ve Doğuş İnşaat ve Ticaret AŞ olmak üzere 9 firma teklif verdi.

Santralin hidroteknik yapıları için, STFA-Makyol-Rönesans Ortak Girişim Grubu, Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'den tekrar teklif alındı.

İhale komisyonu gelen tekliflerin incelenme aşamasını tamamladı.

Akkuyu Nükleer AŞ'nin satın alma komisyonu kararına göre, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Akkuyu NGS deniz hidroteknik yapılarının anahtar teslimi projelendirilmesi ve inşası konulu iş ve hizmetleri gerçekleştirecek olan tedarikçi olarak seçildi.

İhale konusu işler arasında Akkuyu Nükleer Santrali'nin limanı ve diğer hidroteknik yapılarının projelendirilmesi ve inşası bulunuyor.

Akkuyu Nükleer Santrali için toplam 20 milyar doların üzerinde yatırımın gerçekleşmesi öngörülüyor. Santralin inşaatında yaklaşık 8 milyar dolarlık iş hacminin Türk şirketlerince karşılanması bekleniyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
onedemiyoki

Havaalanı ihalesini kazananda cengiz holding di, hasankeyf projesi de, gezi parkına yapılacak avm de cengiz holding 400milyon tl vergisi silinen de bunlar de... Devamını Gör

emrah hacıoğlu

senin ülkenin 1985'de başına çernobil felaketi gelmiş, doğu karadeniz bölgesinde ölümlerin %90'ına sebep olmuş fakat sen seçim vaadi olarak tüm halkı kanser ... Devamını Gör

Narki

nasıl yani? nükleer enerji inşasını japonlar ya da ne bileyim ingilizler felan yapmayacakta biz mi yapacağız? oldu olacak Tokiye verseydiniz..

Kavinsky

Yok yine japonlar ingilizler yapacak. Onların hakkı yine verilecekte. Kalan parayı bölüşmek için paravan bir şirket lazım biliyorsun. Ortalık yerde mi rant p... Devamını Gör