Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akıncı Üssü Darbe Girişimi Davası

0PAYLAŞIM

Akıncı Üssü Darbe Girişimi Davası

ANKARA Anadolu Ajansı - Fetullahçı Terör Örgütü'nün FETÖ 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsünde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ait 475 maznunlu davaya devam edildi.

Ankara 4'namcı Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Müesseseleri Yerleşkeyi'ndeki salonda görülen mahkemeye, tutuklu maznun ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada, vaka tarihinde Akıncı Üssü 141'inci Filo'nun komutanı olan ve darbe teşebbüsünde yer aldığı bahanesiyle 141 kere ağırlaştırılmış müebbet mapusa mahkum edilen daha önceki orgeneral Akın Öztürk'şan damadı olan daha önceki yarbay Hakan Karakuş temele ait korunma yaptı.

Maznun Karakuş, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası dış medyada Türkiye aleyhine çıkan haberlerden bahsettiği korunmasında, adaletli suçlama hakkı ve masumluk karinesinin ihlal edildiğini ileri sürdü.

Darbe teşebbüsü sırasında kulede darbeci kaptanları yönlendirdiği ve yönerge verdiği iddiaları hakkında konuşan Hakan Karakuş, kuleye gitmesinden evvel yaşanan bazı hadiseleri kendisi yapmış gibi gösterildiğini korundu.

Derdest edilen komutanları üsse getiren helikopter ve uçakların kuleye gitmesinden evvel üsse iniş yaptığını ve bu mevzuda bir görüşmesinin bulunmadığını öne süren Karakuş, yargılamaları reddetti.

Kulede yaşananlara ait duruşmada dinlenen şahitlerin kendisini yargıladığını andırdıran maznun Karakuş, mevzubahisi şahitlerden kimilerinin ezberletilen ifadeleri verdiğini ileri sürdü.

FETÖ azası olmadığını korunan Karakuş, korunmasına yarın devam edecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir