Akıllı Telefonlar Yeni Nesil Girişimciler Oluşturuyor!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Akıllı Telefonlar Yeni Nesil Girişimciler Oluşturuyor!

Akıllı Telefonlar Yeni Nesil Girişimciler Oluşturuyor!

Akıllı Telefonlar Yeni Nesil Girişimciler Oluşturuyor!

Akıllı telefonlar, hem Amerika’da hem de tüm dünyada yeni girişimciler yaratıyor. Üstelik bu girişimcilerin yaş ortalaması da her geçen gün düşüyor.Akıllı telefon hastanesi olarak tanımlanabilecek TechWorld, Los Angeles’ta kuruldu. TechWorld’un arkasındaki isimse Vincent Quigg , ”18 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. TechWorld şirketinin kurucusu ve yöneticisiyim. Telefon tamiratı ve müşteri isteğine göre uyarlama işinde uzmanız,” diyor.Vincent’ın annesi Carla Quigg , oğlunun daha çok küçükken işadamı zekasına sahip olduğunu söylüyor: ”Daha çok küçükken bile para kazanmak için farklı yollar bulurdu.”

TechWorld ’ü, Girişimcilik Eğitim Ağı adlı bir kuruluştan yardım alarak henüz lisedeyken kuran Quigg , ”Annem birkaç yıl önce boşandı, o nedenle hızlı büyümem gerekti. Hayat tarzımı koruyabilmek, telefonumu, arabamı kaybetmemek için para kazanmanın yollarını bulmam gerekiyordu. Girişimci olmalıydım.” diyorAnnesi, Vincent’ın ilk başta iş planı kurmakta zorlandığını söylüyor ve ekliyor:”Dersi bırakması beni hayal kırıklığına uğratmıştı.”Vincent, ”Bir iş kurmak ve yürütmek son derece zordu. Ancak aklıma bu fikir geldiğinde bu yolda ilerlemek istediğime karar verdim. Sonrası zaten çok kolay ve zevkliydi,” diyor. Quigg derse yeniden yazılmakla kalmadı, ayrıca Girişimcilik Eğitim Ağı’nın en iyi genç girişimci yarışmasını kazandı.

Estelle Reyes , Los Angeles’taki Girişimcilik Eğitim Ağı’nın Direktörü. Reyes, ”Vincent, kendisini ve hayallerini o kadar etkileyici bir şekilde karşısındakilere aktarıyor ki ona destek vermeden edemiyorsunuz.” şeklinde konuşuyor.Quigg’in müşterilerinden biri de Brisa Munoz, ”Vincent hakkında çok şey duymuştum, adını Internet’te araştırdım ve nasıl yılın genç girişimcisi ödülünü aldığını gördüm. Neler yaptığını öğrenince de telefonumu onun tamir etmesini istedim,” diyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonGirişimci
Görüş Bildir