İhsan Eliaçık: "Akıllı İmam Hatipli Ateist Olur"

 > -

Akıllı İmam Hatipli Ateist Olur

Akıllı İmam Hatipli Ateist Olur

Habertürk TV canlı yayınına katılan İslamcı sosyalist olarak tanımlanan ilahiyatçı İhsan Eliaçık, aykırı çıkışlarına devam etti.

Balçiçek İlter'in sorularını cevaplayıp Türkiye'deki terör saldırılarını değerlendiren Eliaçık, Çekmeköy'deki PKK'lı mezarının mahallenin tepkisi üzerine mezarlıktan çıkartılmak istenmesine tepki gösterdi.

Türklerin endişesinin giderilmesi gerektiğini ve Kürtlerin onurunun iade edilmesi gerektiğini ifade eden Eliaçık 'Ölümlerle övünülüyor. Bunun karşılıklı kışkırtıldığını düşünüyorum. Bu ölümdür ve hiçbir zaman çözüm olmaz. Taraflar çatışıyor ancak ölen insanların yakınları yeterince sesini çıkarmıyor. Sessiz çoğunluğun ses yükseltmesi gerekiyor. Bir halk acılarını paylaşamıyorsa ölenler rahmetle anılmıyorsa bir mahallede bir cenaze PKK'lı diye mezardan çıkartmak istiyorsa o halk zihnen bölünmüş demektir. Bunun dinde yeri yok. Hem ülkeyi bölmek istiyorlar diyorsunuz hem de bu mezarı buradan alın götürün. Mezarları paylaşamazsanız ülkeyi nasıl paylaşacaksınız. Adam da derki ben ölülerimin rahat yatacağı bir ülke istiyorum' diye konuştu.

İmam Hatipler'le ilgili de dikkat çekici açıklamalarda bulunan Eliaçık, 'Zeki olanlar İmam Hatipler'de ateist olurlar. Müfredatta öyle kitaplar okutuluyor ki İslam dünyasının tepkisini çeken filme kaynak olabilecek Emevi yorumları var ' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Terör
Görüş Bildir