Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akıllardaki O Soru: Türk Kadınları Neden Orgazm Olamıyor?

-

Ekşi Sözlük yazarlarından lutfu tellioglu'nun entrysinde ele aldığı ve Türk kadınlarının orgazm olamamasını kendi düşüncelerine göre açıkladığı bu yazıyı sizler için derledik.

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır. 

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/64101654

Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de erkekler görece erken boşalıyorlar.

Türkiye'de erken boşalmaya pek çok diğer ülkeden daha sık rastlanıyor. Toplumsal tabular yüzünden olsa gerek.

Ergenlik çağında cinsel ilişki yaşayamayan, cinselliği, ulaşılabilecek bir zirve gibi gören, bir başarı olarak gören erkekler oluşmasını sağlayan bir toplum yapısı var nitekim.

Kadının orgazm olamama sebepleri içinde partnerinin erken boşalması bir etken olabilir.

Ön sevişme eksikliği de bunun sebeplerinden biri olabilir.

Ancak partnerinde erken boşalma gibi bir problem olmayan, doğru bir ön sevişme ile dahi kadınlar arasında da orgazm olamama gibi bir problem var.

Ancak düşüncem o ki, kadınların orgazm olamamasındaki en yaygın sebep, toplumda bir kız çocuğu yetişirken ona cinselliğin olması gerekenden farklı bir biçimde, çoğu zamanda olumsuz bir algı oluşturacak şekilde öğretilmiş olması.

Kadın cinsel ilişki sırasında çocukluktan beri zihnine kazınmış algılarla bir savaş içine giriyor aslında. İstese de bir Hollandalı gibi, bir Alman gibi, bir Rus gibi o sırada cinsel ilişkiye konsantre olamıyor.

Çünkü o Hollandalı, Alman, Rus kadınında, Türk kadınına çocukluğundan beri anlatılan, kafasına kazınan, psikolojisini bozan, cinselliği kendisini "koruması" gereken bir şey olarak görme düşüncesi yok.

Yani toplumsal tabular, toplumsal etik algısı, din baskısı, gelenekçi kafa yapısı...

Erkeklerin erken boşalma sorunu yaşaması da, kadınların orgazm olamaması da, temelde toplum yapısına ve toplumun etik algısına dayanıyor.

Dolayısıyla bu toplumda yaşıyor olup, düşünce yapısı topluma paralel olmayan, bu gibi sorunları yaşamayan kadın ve erkekler için, göze alabiliyorlarsa, sosyal çevreleri, aile yaşamları, iş çevreleri ve kendi gerçekleri buna müsade ediyorsa, bu topluma ait olmayan bireylerle birlikte olmalarını tavsiye ederim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kagan-aydinn

Kızların cinselliği bi ayıp olarak yada yapılması yasak şeyler olarak görmesinden kaynaklanıyor. Işığı kapat, sessiz ol, bana bakma, kafaya yorgan çekmeler felan. Piskolojik bişey bu. Zaman geçtikçe, partnerler birbirlerine alışınca bu sorunda zamanla azalıyor. En azından kadın kendini güvende hissediyor. Bu sağlanmazsa kadın rahat olamaz ve orgazm vesaire olması beklenemez

yusuf-agah

bunu araştıran kişi saf kan türk ile beraber olmamış demek :)

red-factor

Olamıyor demeyelim. Geç oluyorlar ve evet olamıyorlarsa bu erkeğin başarısızlığıdır. Çünkü kadını sekse odaklamak, düşüncelerden ayırmak ve onu seks sırasında rahatlatmak erkeğin rolü.

saffet-filiz

Benim gördügüm kadınlar hiçte öyle değil

canan.aygunozturk

medyanın uydurmaları bunlar .. inanmayın:)

Başlıklar

Savaşkadınlarorgazm
Görüş Bildir