CHP'li Başkan Mustafa Akaydın'dan Açıklama

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Akayaydın İfade Veriyor | Haberdesin

Akayaydın İfade Veriyor | Haberdesin

Antalya'nın CHP'li Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Akaydın, 'Halkkart' soruşturması kapsamında çağrıldığı savcılıkta ifade veriyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yönelik baskın gündemdeki yerini korurken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Mustafa Akaydın'ın savcılığa davet edildiği bildirildi.

Bu sabah saat 09.30'da Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Şanal tarafından savcılığa davet edilen Başkan Mustafa Akaydın, şu dakikalarda ifade veriyor.
Savcı Akaydın'ı sorgulayan Osman Şanal'ın ismi eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı CHP Milletvekili İlhan Cihaner'in tutuklanması ile sonuçlanan soruşturma esnasında duyulmuştu.

OSMAN ŞANAL'IN ÜNLÜ SORUŞTURMALARI

İlhan Cihaner'e yönelik davayı yürüten savcı,

İsmailağa cemaatine yönelik davayı yürüten savcı,

Mor Çatı Vakfı kurucusu Canan Arın'a, Hazreti Muhammed'e hakaret ettiği gerekçesiyle yapılan suç duyurusunda Arın'ın ifadesini almıştı.

Radikal gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'ın “Postmodern Cihad” isimli kitabına açılan soruşturmayı yönetmişti.

Haberdesin

Haberin Tamamı İçin:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın Adliyede | CNN Türk

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, ifade vermek üzere adliyeye gitti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi adına toplu taşıma araçlarında elektronik ücret toplama işini yapan Halk Kart uygulamasındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, geçen hafta 30'dan fazla belediye çalışanının ifadesine başvuruldu. O dönem yurt dışında seyahatte olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, davet üzerine ifade vermek için bugün adliyeye gitti.

Haberin Tamamı İçin:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ifade veriyor | Hürriyet

CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonun yankıları sürerken bir CHP'li büyükşehir belediyesine daha soruşturma haberi geldi.

CHP’li belediyelere yönelik operasyonlarda şok gelişme. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik soruşturma ve operasyondan sonra bir CHP'li belediyeye daha soruşturma başlatıldı.

Haberin Tamamı İçin:

CHP'li Başkan Akaydın, 3.5 Saat İfade Verdi | Sondakika.com

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın yürüttüğü soruşturmada ifade vermek üzere adliyeye gitti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın yürüttüğü soruşturmada ifade vermek üzere adliyeye gitti. Akaydın'ın savcılıkta ifade verdiğini öğrenen partililer ve belediye çalışanları adliye önünde toplandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Mali Suçlar Bürosu ekipleri, 1 yıl önce bazı toplu ulaşım aracı şoförleri ile yolcuların paralarının şirket tarafından hesaplarına eksik yatırıldığı şikayetleri üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Halk Kart'ın (A-Kent Ödeme Teknolojileri Şirketi) Barınaklar Bulvarı'ndaki hizmet binasında arama yapıldı. Bazı evrak ve bilgisayardaki verilere el konulan soruşturma kapsamında geçen hafta 30'dan fazla belediye çalışanının ifadesine başvuruldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Rıfkı Aktekin, Hukuk Müşaviri İlker Gedik ve Genel Sekreter yardımcıları Bayram Özen ile Ali Özkayacan'ın da aralarında bulunduğu 30'dan fazla belediye çalışanı KOM Şube'de ifade verdi. O dönem meclis üyeleriyle birlikte Japonya'da iş seyahatinde olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, davet üzerine bugün saat 10.30'da ifade vermek için adliyeye gitti. Başkan Akaydın soruşturmayı yürüten Savcı Osman Şanal'a ifade verirken, bunu öğrenen partililer ve belediye çalışanları da adliye önünde toplandı.

Yanında avukatı Rumi Mercan bulunan Akaydın'ın bir ara tuvalete gittiği sırada kendisine polislerin eşlik etmesine bazı belediye çalışanları tepki gösterdi. Adliyenin 4'üncü katında bulunan Savcı Şanal'ın odasında yaklaşık 3.5 saat süren ifade veren Başkan Akaydın, çok sayıda partili ve belediye çalışanının eşliğinde adliyeden ayrıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Mustafa Akaydın konuştu

Savcı Osman Şanal tarafından sorgulanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ifade vermesinin nedenini açıkladı.

Eskişehir Belediyesi’ne düzenlenen operasyonun ardından bugün de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Savcı Osman Şanal’a ifade verdi. İfadenin “Halkkart” ile ilgili olduğu belirtildi.

İfadesinin ardından açıklama yapan Mustafa Akaydın şunları söyledi:

“Elektronik ücret toplama sistemi dava konusu yapıldı. Önemli bir zaman süresi öncesinde Danıştay’ın süreç temizdir şeklinde kararı vardı. Son bir aydır beklediğimiz üzere bu konuda sorgulamalar arttı. Dün savcıdan davet aldık. Bugün dört saat 20 dakika sorularla karşı karşıya kaldık. Cevap veremeyeceğiniz hiçbir şey yok. Takdir savcının ve eğer gerekirse yargınındır. Söyleyeceğim budur. Bu tür olaylara rektörlük zamanlarında da karşı karşıya kaldım kendi vicdanıma aileme ve yanımdakilere Antalya halkına ve CHP’ye karşı bir teşekkür borcum var vicdanım rahat hayatta hiçbir zaman kişisel çıkarım için bir şey yapmadım ekibimin yaptığına da inanmıyorum” (CTE)

Sansürsüz Haber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaCumhuriyet Halk PartisiDanıştayEskişehirJaponya
Görüş Bildir