Akasya Asıltürkmen'in Yıldız Tilbe Göndermesine 'Tecavüz' Olayıyla Dem Vuran Ünlü Gazeteci Seyhan Erdağ, Olay Yarattı!

293PAYLAŞIM

İki tarafın yazdıkları da yenilir yutulur değil! Ağzım açık kaldı gerçekten...

Akasya Asıltürkmen, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bu fotoğrafla herkesi bir miktar dehşete düşürmüş ve gündem olmuştu; belki hatırlarsınız.

Ünlü oyuncunun acılar çekerek yaptırdığı kaş kaldırma operasyonu sonrası halini hatırlamamak elde değil pek tabii!

Size burada da bahsetmiştik! 👇

Kaş Kaldırma Estetiği Yaptıran Ünlü Oyuncu Akasya Asıltürkmen'in Son Halini Görünce Bi' Miktar Ürkeceksiniz - onedio.com
Kaş Kaldırma Estetiği Yaptıran Ünlü Oyuncu Akasya Asıltürkmen'in Son Halini Görünce Bi' Miktar Ürkeceksiniz - onedio.com

Kendisi bugün yine gündem, fakat bambaşka bir konu üzerinden...

Biraz geçmişe gideceğiz... Nefretle ve üzülerek hatırladığımız o günlere...

Özgecan Aslan'ın 2015 yılında Ahmet Suphi Altındöken tarafından vahşice öldürülmesinin ardından #sendeanlat hareketine katılan ünlü oyuncu, 2008 yılında tecavüze uğradığını itiraf etmişti.

2008 yılında Büyükada'da bir faytoncunun cinsel saldırısına uğrayan Akasya Asıltürkmen'in bu itirafı hiç kuşkusuz herkesi şaşırtmış ve üzmüştü.

Kendisinin asla hatırlamak istemediği olayları ısrarla gün yüzüne çıkarmak isteyen, bu olayı muhteşem bir haber değeri olarak gören ve bunu kurgulayarak ana haber ekranlarında veren Uğur Dündar'a da kızgın olduğunu söylemişti ünlü oyuncu.

Peki bu olayı şu an neden anlatıyoruz? İşte bu yüzden! 👇

Instagram ve YouTube'da fırtınalar estiren Şokopop'un paylaştığı eski bir magazinsel videoya Akasya Asıltürkmen'in yazdığı yorum ünlü gazeteci Seyhan Erdağ'ı epey sinirlendirmiş. 

Elbette ki ikisinin yazdığı yorum da normal değil...

Hırsını alamayan Seyhan Karadağ, bunu bir de profilinde paylaşmış, altına da dayamış döşemiş... 👇

"@sok_o_pop adlı instagram profili Hülya Avşar'la olan tartışmadan bir bölümü paylaşıyor.

Ve Akasya Asıltürkmen isimli oyuncu hanım, paylaşımın altına bu yorumu yazıyor.

Haber verdiler, inanamadım; gittim profile baktım okudum, doğruymuş. O yerlere göklere sığdıramadığınız "anne"lik durumu var ya hani; bakın bir kızı olan bir kadın bana bunu yazmış; yazabilmiş.

Ben kendisine hak ettiği ve bilmesi gereken yanıtı verdim. Sayfa her kime aitse yorumumu sildi. Yaşadığı tecavüz olayını bir kez bile reyting uğruna sormadığım, soramadiğim bir kadının gerçek yüzünü de burada paylaşıyorum.

Bakalım şiddet şiddet diye bağıranlar, benim yaşadığım bu şiddet için de bağıracak mı; yoksa çok yüzlüler mi?"

Sonrasında bu paylaşımın altına gelen yorumlar ise şöyle...

👇

👇

👇

👇

Anlayacağınız bu iki tarafa da ne desek bilemedik; yenilir yutulur şeyler değil maalesef.

Siz ne diyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
misocheonsa94

Yıldız Tilbe haksız değilmiş yani ben buradan bunu anladım.

selenarinci

Yahu ayıplar sinsilesi resmen... Yıldız Tilbe küfrediyor (ayıp), yıllar sonra bu konuşuluyor (ayıp), bir kadın tecavüze uğruyor bu kendi hatasıymış gibi yıllar sonra ilk açığında hop yüzüne vuruluyor hem de tecavüze uğrayan kadın "kutsal annelik" imajı veriyor aşağılamasıyla ( çifte kavrulmuş ayıp) yetmedi mi birbirinize uyguladığınız psikolojik şiddet? Hepiniz farklı alanlarda iş yapan hatta çok farklı hayat görüşleri olan insanlarsınız. niye birbirinize gölge ediyorsunuz anlamıyorum. Ne bir sanatçıya o küfür, ne bir oyuncuya bu laubalilik, ne bir gazeteciye cinsiyet ayrımcılığıyla ifşa yakışmıyor. Özel hayatınızda ne yaparsanız yapın. Ama bu kadar göz önünde meslekler sectiyseniz en azından meslek etiğiniz olsun. Yıl oldu 2020 hatta az kaldı 2021 hala birbirini ezerek aşağılayan insanlara ayıbı ögretmeye yorumlar yazıyoruz. Bugün de sizler adına utandık...

Gizli Kullanıcı

Seyhan zaten Varoş ve Saldırgan bir tip. Tipinden bile akıyor dürümleri löp löp yutuşu görgüsüzlüğü.

busra-kucuk

A. Asıltürkmen'in bu acı olayı haberlerde geçmişti Birçok kişiden manevi destek almıştı. Bisiklet sürerken biri tutmuş çekmiş çalılığın oraya.... // Seyhan ne yapsa vasat ne derse rezillik Eskiden beri sevmem. Çok sıkıcı aynı zaman da iğneliğici tavrı vardı Yıldız iyi laf sokmuştu

imoteph

Yorumlar yazılırken canlı olarak izliyordum, akasya hanım da pek çok kullanıcı gibi o olayı hatırlayıp ufak çaplı bir espri yaptı, bunu pek çok diğer kullanıcı da yaptı. Seyhan hanım kalitesini ortaya koyup direkt akasya hanımın geçmişte yaşadığı travmatik olayla aklınca ona haddini bildirdi. Yıldızın seyhan lafından rahatsız olduysan bunu dile getirmenin yolu bu mu rezil kadın. Yıldız tilbeyi de sevgiyle andım sayende.

Görüş Bildir