Akaryakıta Yapılan Fahiş ÖTV Zamları Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
1.9bPAYLAŞIM

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre ÖTV miktarı 95 oktan benzinde litre başına 0.8652 TL'den 1.3313 TL'ye, 98 oktan benzinde 1.0283 TL'den 1.5836 TL'ye çıkarıldı.

Sosyal medyadan ise tepkiler yükseldi... 

Öne çıkan bazı yorumları sizeler için derledik 👇

Akaryakıttaki ÖTV’ye Büyük Zam - onedio.com
Akaryakıttaki ÖTV’ye Büyük Zam - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmetesat

2018 yılında kamu borcu 0.9 trilyon TL, 2021 yılında 1,95 trilyon TL 2018 yılında kur 4.65 seviyelerindeydi 2021 yılında 8.40 seviyelerinde (malum borçlarımızın bir kısmı dolar cinsinden olduğu için) 2018 yılında hazineden sgkya yapılan yardım 87 milyar TL civarındaydı 2021 yılında 200 milyar TL civarında 2018 yılında bütçe açığı 18 milyar TL civarındaydı son bütçe açığı 172 milyar TL 2018 yılında kamu personel sayısı 2.8 milyondu 2021 yılında 4.9 milyon Daha buna benzer kamu yükümlülüğü artışında nice örnekler sıralayabiliriz. Sandıkta ne ekildiyse bugün o biçiliyor. işin kötüsü bu vergi artışları maliyetleri arttıracağı için hem enflasyon artacak hem insanlar işsiz kalacak sonuç olarak vergi gelirleri azalacak ve vergiler daha fazla artacak. Bu kısır döngüden çıkmanın yolu da imf'nin sunduğu reçete imf ile anlaşarak ya da anlaşmayarak.

sometimes

Twit atmakla gemi yürümüyor diğer ülkelerde benzin zammında neler olduğunu gördük izledik.

kovulmus

Ekonomisi yok bu ülkenin yok yok. Bunu benzin zammı için söylemiyorum. Çok çalışıyoruz ama soframıza pek bir çeşit olmuyor. Çok çalışıyoruz tatil paramız olmuyor. Çok çalışıyoruz hobilerimize paramız olmuyor. Çok çalışıyoruz çocuklara yazılım öğren diyorum boktan bir geliştirici kitinini bile alamıyoruz. Ekonomi yok. bu saatten sonra bizi eşşek gibi avrupalı veya asyalı kullanır.

gizem-gul-tarcan

zamlara şaşıran kaldı mı hala? ülke battı! kafasını hala kuma gönen insanlar ne zaman uyanacak acaba? venezuela gibi mi olmamız lazım bazı gerçekleri görebilmemiz için???

tuzkral

Hafta başı söylenen yardımları halktan nasıl geri alırız çalışmasının bir sonucu, 10 15 kuruşlar az geliyor ancak litrelerce ve yüzbinlerce araç düşünüldüğünde devlet zaten verdiğinin kat ve katını geri alıyor, bu ülkede halka karşılıksız birşey yapılamayacağını öğrettiğin için teşekkürler akp <3

Görüş Bildir