AK Partili Yakut: 'Saldırılar Fenerbahçe ile Sınırlı Kalmayacak'

-
Abone ol

AK Parti milletvekili Sadık Yakut, "Birileri Türkiye seçime giderken kargaşa yaratmak istiyor. Anlaşılan provokasyonlar bununla sınırlı kalmayacak." dedi.

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, kendisinin Fenerbahçe Kongre Üyesi olduğunu belirtirken, "Bu sadece Fenerbahçe'ye yapılmış bir terör saldırısı değildir. Bu savcının şehit edilmesi ardından İstanbul Emniyeti'ne yapılan saldırının bir devamıdır. Birilerinin Türkiye seçime giderken kargaşa yaratmak, toplumu karşı karşıya getirmek için düzenledikleri bir provakasyondur. Anlaşılan bunlarla sınırlı kalmayacak" dedi.

"BU SADECE FENERBAHÇE İLE SINIRLI DEĞİL"

Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun aldığı kararı Hürriyet'ten Aysel Alp'e değerlendiren Yakut, şöyle konuştu:

"Fenerbahçe'nin maçlara çıkmama kararı tabii ki Klüp yönetiminin kararıdır. Fenerbahçe otobüsüne yapılan hadise gerçekten bir terör eylemidir. Ama bunu Fenerbahçe'ye yapılan saldırıdan ziyade geçen hafta yaşanan olayların devamı olarak görüyorum. Birilerinin Türkiye'de seçime giderken kargaşa yaratmak, toplumu karşı karşıya getirmek için düzenledikleri bir provakasyon olay olarak görüyorum.

Allah korusun F.bahçe hadisesinde istenilen sonuç elde edilmiş olsaydı, korkunç bir hadiseydi. Sadece Türkiye'de değil; tüm dünyada infial yaratacak bir hadiseydi. Şükredelim ki Allah korudu. Bu sadece Fenerbahçe ile sınırlı değil. Ben Fenerbahçe Kongre üyesiyim. Yönetim o derece haklı."

"SAVCI, İSTANBUL EMNİYETİ, FENERBAHÇE... BUNLARLA SINIRLI KALMAYACAK"

Terör eyleminin Fenerbahçe'yi aşan bir hadise olduğunu vurgulayan Yakut, "İnsanlarımızı karşı karşıya getirmek için düzenlenmiş bir hadise. Anlaşılan bunlarla sınırlı kalmayacak. Savcının şehit edilmesi, arkasından İstanbul Emniyeti'ne yapılan eylem, sonrası Fenerbahçe...Demek ki çok planlı programlı olaylar. Tüm bunlar Türkiyede 7 Haziran seçimlerine ve daha ilerisi demokrasiye karşı tüm bunlar" dedi. 

"BU PARTİ, HÜKÜMET MESELESİ DEĞİL; MİLLET MESELESİ MİLLET OLARAK BU OYUNU BOZACAĞIZ"

Peki ama tüm bunları kim yapıyor, sorusuna Yakut şöyle yanıt verdi:

"Kimin yaptığını söylemek için elde bulgular olması lazım. Bunun arkasında bir planlayıcı programlayıcı var. Hükümet olarak tedbirlerin alınması gerekir ki; istihbarat faaliyetlerinin artırılması diğer taraftan da millet olarak çok şuurlu, bilinçli olmamız gerekiyor. Türkiye'de bu olaylar geçmişte sahnelendi. İnsanımız bu olaylarda yeniden figüran olmayacak. Biz millet olarak bu oyunu bozacağız. Bu bir parti meselesi değil, hükümet meselesi değil; millet meselesi, devlet meselesi. Tabii ki hükümet olarak tedbirleri almamız gerekir. Bundan kaçındığımız için değil; sorumluluk alınmaması anlamında da söylemiyorum. Olayın büyüklüğünü anlatmak için söylüyorum. Bu bir millet, devlet meselesi. Çok dikkatli olmalıyız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir