AK Partili Vekilden Angelina Jolie'ye Şifa Kayısısı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ak Partili Vekilden Angelina Jolie'ye Şifa Niyetine

Ak Partili Vekilden Angelina Jolie'ye Şifa Niyetine

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, BRCA1 geni taşıdığı için ameliyatla göğüslerini aldıran ABD'li sinema yıldızı Angelina Jolie'ye "şifa olması temennisiyle" kayısı gönderdi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Öz, "Dünyaca ünlü Amerikalı aktrist ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu iyi niyet elçisi Angelina Jolie’nin meme ve yumurtalık kanseri riskini artıran BRCA1 adlı anormal gene sahip olduğunu ve bu yüzden ameliyat geçirdiğini basından öğrenmiş bulunmaktayım" diyerek şöyle devam etti:

"Kayısı tüketiminin kanser, karaciğer yetmezliği ve kalp krizi gibi birçok hastalık riskini önemli oranda azalttığı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. En son İnönü Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, kayısı ve acı kayısı çekirdeğindeki kanser önleyici madde olarak bilinen Amigdalin ve Vitamin B17 adlı maddenin bulunduğunu ortaya koymuştur. Amigdalin Amerika’da kanser önleyici madde olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Haberin Tamamı İçin:

Ak Partili Vekilden Angelina Jolie'ye Şifa Kayısısı

AK Parti'li Öz, Jolie'ye şifa bulması için Malatya kayısısı ile kayısı çekirdeği gönderdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, kanser riskine karşı ameliyat olan ünlü aktris Angelina Jolie'ye, "şifa bulması" için Malatya kayısısı gönderdi.

Öz, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, BM Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi de olan ünlü aktris Jolie'nin bir rahatsızlık riski taşıması nedeniyle ameliyat geçirdiğini basından öğrendiğini anlattı.

Bu sebeple Jolie'ye, birçok hastalığın tedavisinde ve hastalık riskinin azaltılmasında etkin olduğunu belirttiği Malatya kayısısı yolladığını bildiren Öz, Malatya kayısısı ile acı çekirdeğini Jolie'ye iletmesi için ABD'deki ilgili Türk konsolosluğuna gönderdiğini söyledi.

‘SANATÇIMIZA GEÇMİŞ OLSUN’

Malatya kayısısı ve içindeki acı çekirdeğinin bilimsel olarak insan sağlığında, özellikle kanser riski taşıyan insanlarda tedavi amaçlı kullanıldığını, bu maksatla birçok ilacın yapımında da ham madde olarak kullanıldığını ifade eden Öz, "Sanatçımıza geçmiş olsun dileğiyle, şifa bulması temennisi ve Malatyamızın kayısısının dünya nezdinde de tanıtımına katkı sağlamak amacıyla göndermiş bulunuyorum" diye konuştu.

Öz, Jolie'ye 6 kilogram kayısı, 2 kilogram da kayısı çekirdeği gönderdiğini belirterek, Jolie'nin arzu etmesi halinde yine kayısı göndereceğini bildirdi.

Jolie'ye mektup da yazdığını söyleyen Öz, şöyle devam etti:

"Şifa bulması temennimiz. Geçirmiş olduğu hastalıktan dolayı da kendisine geçmiş olsun temennisinde bulundum. Daha sonra da dünya kuru kayısı tüketiminin yaklaşık yüzde 85'ini Malatya'nın karşıladığını ve Malatya kayısısının insan sağlığına faydalarının neler olduğundan bilimsel dayanaklarıyla beraber bahsettim. Bu ikramımızı da kabul etmesini rica ettim. Geçmiş olsun temennisiyle bitirdim."

"ALTIN DEĞERİNDE ŞİFA KAYNAĞI"

Öz, Malatya kayısısının özellikle karaciğer yetmezliği, kanser, bağırsak ve mide ile ilgili hastalıkların tedavilerinde önemli olduğuna işaret etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAngelina JolieBirleşmiş MilletlerKanserMalatyaSinema
Görüş Bildir