AK Partili Öztürk: 'Biz İnadına Ensar Vakfı'na Destek Olacağız'

 > 
1.6bPAYLAŞIM

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı'nın, okullarda çalışmalarını engellemek için yapılan eylemleri anlamsız bulduğunu belirterek, "Bir hazımsızlık var, bunun farkındayım. Biz inadına Ensar Vakfı'na destek olmaya devam edeceğiz" dedi. Öte yandan Twitter'da binlerce kullanıcı istismar iddialarıyla ilgili TT listesine giren #StopChildRapeInTurkey hashtagi ile paylaşımlarda bulunuyor.

Ensar Vakfı Marmaris Şube binası önünde açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, bugün buraya Ensar Vakfı'na destek için geldiğini söyledi.

Ensar Vakfı'nın da bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Öztürk, "Bu vakıf başarılı işler yapmaktadır. Bir hazımsızlık var, bunun da farkındayım. Biz inadına Ensar Vakfı'na destek olmaya devam edeceğiz. Benim de 13 yaşında bir kızım var ve gönderiyorum. Çocuklarımızın buralarda dini eğitim almalarına biz destek vereceğiz" diye konuştu.

Ensar Vakfı Başkanı: 'Biz de Tecavüze Uğradık' - onedio.com
Ensar Vakfı Başkanı: 'Biz de Tecavüze Uğradık' - onedio.com

Ne olmuştu?

Karaman'da kent merkezindeki bir ilkokulda görevli sınıf öğretmeni Muammer B., gönüllü olarak kurs verdiği, Ensar Vakfı ve başka derneklere ait evlerde barınan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 4 Mart'ta tutuklanmıştı. 

600 yıla kadar hapis istemi

Savcılığın hazırladığı 14 sayfalık iddianamede Muammer B.'nin  'çocuğun cinsel istismarı', 'hürriyetten yoksun bırakma' ve 'çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' suçlarından 350 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması talep edilmişti.

Bugün bir açıklama yapan Karaman Barosu Başkanı Oktay Yılmaz da Muammer B.'nin 600 yıla yakın bir süre ile cezalandırılması için Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açıldığını söyledi.

Yayın yasağı ve örtbas iddiaları

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı 15 Mart'ta tecavüz iddialarıyla ilgili haberlere masumiyet ilkesi ve mağdurların yaşlarını gerekçe göstererek yayın yasağı getirmişti.

Karaman'da Öğrencilere Tecavüz İddiasına Yayın Yasağı - onedio.com
Karaman'da Öğrencilere Tecavüz İddiasına Yayın Yasağı - onedio.com

Bazı gazeteci ve sosyal medya kullanıcıları da Ensar Vakfı'ndaki istismar olayının bazı yetkililer tarafından örtbas edilmeye çalışıldığını dile getirmişlerdi.

#StopChildRapeInTurkey TT oldu

Saat 21:00 civarında #StopChildRapeInTurkey hashtag'i TT listesine girerken Twitter kullanıcıları bu hashtag ile 300 binden fazla tweet atarak yaşanan istismar olaylarına ve bahsi geçen vakfa tepki gösterdi.

Sosyal Medya Karaman'daki Tecavüz Rezaletini #StopChildRapelnTurkey İle Dünyaya Duyurdu - onedio.com
Sosyal Medya Karaman'daki Tecavüz Rezaletini #StopChildRapelnTurkey İle Dünyaya Duyurdu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir