Görüş Bildir

Ak Parti Seçim Standına Saldırı

Anasayfa > Gündem

Ak Parti Seçim Standına Saldırı

AK Parti'nin açtığı standa saldırdığı iddiasıyla 8 kişi yakalandı. AK Parti teşkilatı üyelerinin, kordonboyundaki Morabbin Parkı yakınında oluşturdukları standın, Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş'in projelerinin anlatıldığı broşürleri dağıttığı sırada henüz belirlenemeyen nedenle bir grubun saldırısına uğradığı iddia edildi.

Yaşanan arbedeye bölge yakınında bulunan polisler müdahale etti. Olaya karıştığı iddiasıyla 3'ü kız, 8 kişi yakalanıp, sorgulanmak üzere Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu , saldırının olduğu stant önünde yaptığı basın açıklamasında, 'huzurun ve barışın şehri' denilen Çanakkale'de böyle elzem olay yaşanmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Gençleri tahrik eden zihniyeti kınadıklarını aktaran Kutlu, 'Çeşitli günlerde özgürlüğünü son haddine kadar kullanan bu arkadaşlarımızın söylemlerine daha önce de şahit olmuştuk. Biz hiçbir zaman özgürlükleri kısıtlayan zihniyet olmadık. Bunun önünü de her zaman açtık. Fakat seçim sürecinde bu tür hareketlerin, kavga ve huzursuzluk boyutuna gelmesini kınıyoruz. Çanakkale'de siyaseti barışçıl şekilde yapıyoruz. Bu genç arkadaşlarımızı tahrik edip, önümüze salmaya çalışıyorlar. Bunu hem siyaseten hem de bir Çanakkaleli olarak esefle kınıyorum. İnşallah tekrarı olmaz diye düşünüyorum' dedi.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Gundem/2014/0...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?