Ak Parti MYK Toplandı, Gündem Gezi Parkı

 > -

Ak Parti MYK Toplandı, Gündem Gezi Parkı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Toplantıda ise Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan olaylar masaya yatırılacak.

AK Parti Genel Merkezi'nde toplanan MYK'nın öncelikli gündemini Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan olaylar oluşturuyor. MYK'da Başbakan Erdoğan yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, dış güçlerin Gezi Parkı eylemlerini nasıl yönlendirdiklerine dair eldeki istihbarat verilerini üyelerle paylaşabilir.

Toplantıda ayrıca hafta sonu hem Ankara'da hem de İstanbul'da yapılacak olan mitinglerin de ele alınması beklenirken, Ankara ve İstanbul dışında yapılacak olan diğer mitinglerin tarihlerinin görüşülmesi tahmin ediliyor. Toplantıda yaklaşan yerel seçimler, ekonomi, muhalefetin açıklamaları gibi konular da ele alınacak.

Erdoğan, Gezi Parkı eylemcilerinden 11 kişi ile görüşecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemcileri arasından 11 kişi ile görüşeceği belirtildi.

AK Parti Genel Merkezi'nde MYK toplantısını gerçekleştiren Erdoğan'ın, bugün Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili Taksim'deki bazı göstericileri kabul edeceği açıklanmıştı. Başbakanlık kaynakları, Erdoğan'ın 11 kişi ile görüşeceği bilgisini verdi. Kendisine ulaşılan birkaç kişinin de gelemeyeceğini ilettiği öğrenildi. Grubun içinde öğrenci, öğretmen, akademisyen gibi farklı kesimlerden kişiler olduğu kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanGezi ParkıİstanbulÖğretmenRecep Tayyip Erdoğangündem
Görüş Bildir