AK Parti Eylemcilerle Görüşmek İçin 'Akil Heyeti' Kuracak

 > -

AK Parti Eylemcilerle Görüşmek İçin 'Akil Heyeti' Kuracak

Türkiye'yi 14 gündür sarsan 'Gezi Parkı krizi'nde yeni gelişme... AK Parti, sorunun çözümü için müzakere süreci başlatmak istiyor. Bunun için de 'çözüm süreci'ndeki 'Akil İnsanlar Heyeti' benzeri bir komisyon kurulması gündemde.

Türkiye’yi 14 gündür sarsan ‘Gezi Parkı krizi’nde yeni gelişme… AK Parti, sorunun çözümü için müzakere süreci başlatmak istiyor. Bunun için de ‘çözüm süreci’nde olduğu gibi Gezi Parkı krizinin aşılması için de ‘Akil İnsanlar Heyeti’ benzeri bir komisyon kurulması gündemde. AK Parti yönetiminin bilgisi dahilinde yapılan çalışmaya göre, gazeteciler, aktivistler, sanatçılar gibi farklı kesimlerden oluşacak komisyon sorunun çözümü için temaslara başlayacak.

Komisyonun çalışma yöntem ve takvimi de büyük oranda belirlendi. Arabuluculuğa soyunacak olan Komisyon, öncelikle Gezi Parkı eylemini ateşleyen isimlerle temasa geçecek. Eylemcilerin talepleri dinlenecek. Daha sonra ise yerel yönetim ve hükümet kanadı ile görüşülecek. Üçüncü aşama olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile çoğunluğu gençler olan eylemcilerin bir araya getirilmesi düşünülüyor. Bu görüşmenin muhtemelen Dolmabahçe Sarayı’nda olacağı söyleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanGezi ParkıRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir