Ak Parti'de Sosyal Harekât

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ak Parti'de Sosyal Harekât

AK Parti’den sosyal harekât! Başbakan Erdoğan Gezi olaylarının ayrıntılı olarak analiz edilmesini istedi. A takımı harekete geçti. Bu çerçevede gençler dinlenecek, sosyologlarla toplantılar yapılacak. Ayrıca oluşturulacak bir komisyon da sosyal medyayı masaya yatıracak

Gezi olayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) değerlendirildi. Stratejik kararlar alındı. Buna göre;

GENÇLERİ DİNLEYECEK

  • BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik koordinasyonunda yürütülecek çalışma kapsamında, Gezi Parkı’nda çevreci hassasiyetle eylemleri başlatan gençlerin temsilcileriyle görüşme yapılacak. Belirlenecek yol haritası MYK ve Bakanlar Kurulu gündemine getirilecek.

  • PARTİ yönetimi, sosyolog ve psikologların da aktif olarak devreye sokulmasını planlıyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanı Muammer Güler son olayları toplum bilimcilerle değerlendirecek. Toplantının bu hafta yapılması bekleniyor. Katılımcılar ve toplantının adresi konusunda çalışma yapılıyor. Başbakan Erdoğan’ın da programının uygun olması durumunda bizzat değerlendirmeleri alabileceği belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Çakma Temsilcilerle Müzakere Ve Sosyal Medya Operasyonu Geliyor

Gezi Parkı’nda patlak verip bütün ülkeye yayılan halk direnişi karşısında polis şiddeti, sansür ve medya maniplasyonu yetmeyince AKP şimdi de psikolojik harbe girişti. AKP sosyal medyaya hücum edecek, çakma temsilcilerle görüşme ayarlanacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) değerlendirildi. Ve AKP medya desteğiyle başlatılan bir psikolojik harp operasyonu başlattı.

Akşam’dan Hakkı Kurban’ın haberine göre AKP “sosyal harekâta” girişiyor. Bu harekatın da üç unsuru var.

Çakma temsilcilerle çakma görüşme geliyor

“- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik koordinasyonunda yürütülecek çalışma kapsamında, Gezi Parkı’nda çevreci hassasiyetle eylemleri başlatan gençlerin temsilcileriyle görüşme yapılacak. Belirlenecek yol haritası MYK ve Bakanlar Kurulu gündemine getirilecek.”

Aslında AKP hükümeti, Gezi Parkı direnişinin ortak temsilcisi ve tek muhatabı Taksim Dayanışması ile bir görüşme yapmış, görüşme Başbakan yurtdışında olduğu için ona vekalet eden Bülent Arınç ile Taksim Dayanışması heyeti arasında gerçekleşmişti.

Ancak Erdoğan bu görüşmeyi yok sayıyor, bu inisiyatifi tanımamakta ısrar ediyor ve “cihangir çevresinden AKP kadroları”na AKP’nin beklentilerine uygun bir genç temsilciler topluluğu oluşturmak için talimat verildiği biliniyor.

Ne kadar da bilimsel, bir o kadar ilginç

“- Parti yönetimi, sosyolog ve psikologların da aktif olarak devreye sokulmasını planlıyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanı Muammer Güler son olayları toplum bilimcilerle değerlendirecek. Toplantının bu hafta yapılması bekleniyor. Katılımcılar ve toplantının adresi konusunda çalışma yapılıyor. Başbakan Erdoğan’ın da programının uygun olması durumunda bizzat değerlendirmeleri alabileceği belirtiliyor.”

Tayyip’i trend topic yapın

“- Parti bünyesinde bir de sosyal medya komisyonu oluşturuldu. ARGE, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve Gençlik Kolları’nın dahil olduğu komisyon, daimi görev yapacak ve genişletilecek. Sosyal medyada en çok konuşulanlar, AK Parti algısı, nasıl tanıtım yapılacağı, provokasyon alanları tek tek analiz edilerek parti yönetimine sunulacak.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBakanlar KuruluBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçCihangirGezi ParkıHüseyin ÇelikMuammer GülerPolisRecep Tayyip ErdoğanSosyal Medyatrend
Görüş Bildir